Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulói státusz felvétele...

Magántanulói státusz felvétele szülői hozzájárulás nélkül?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 18. Intézhetem a gimnáziummal az utolsó évre a magántanulói státusz felvételét egyedül, vagy szükséges hozzá a szüleim hozzájárulása is? Mit kell még tudnom a magántanulói jogviszonyról és annak létesitésének hogyanjáról és mikéntjéről?

Nemrég diagnosztizáltak pszichiátriai problémákkal(többek között bipoláris zavarral). Az elmúlt 2-3 évben nagyon sok hiányzásom volt - sokszor az előbb emlitett betegség miatt.



2012. aug. 20. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, mivel a tankötelesség nem a 18. életév, hanem az épp folyamatban lévő iskola elvégzése után szűnik meg, ezért szülő beleegyezése nélkül nem lehet. Még tanköteles vagy.

Szabad kérdeznem.. Lógni akarsz?, vagy Külföldre menni?


Mindenesetre én őszinte lennél anyámékkal...

2012. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lógni szeretnék, leirtam a kérdésben, hogy mi az oka :) 1. Bipoláris zavar 2. Pánik betegség 3. Skizotip személyiség zavar 4.Neurózis 5. Külföldi egyetem látogatások (ez a legkevesebb). Szóval nem, nem lógni akarok. (: Amúgy 18 éves korig iskolaköteles mindenki (egyik évfolyamtársam kiiratkozott amikor betöltötte a 18at), jövő év Januárjától 16ig.
2012. aug. 24. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Jövő januártól 16-ig - felmenő rendszerben, azaz azoknak, akik most iratkoznak be 9. osztályba. A többieknek marad a 18.
2012. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor is over :) Januárban vagyok 20.
2012. aug. 27. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!