Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetnék szülésznő, vagy...

Hogy lehetnék szülésznő, vagy védőnő?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok,van egy kisfiam,3,5éves,most megy oviba szeptembertől.Jelenleg munkanélkülin vagyok szept.végéig,mert a gyesem lejárt már áprilisban.Fogalmam sincs hogyan tovább,vissza mehetnék a volt munkahelyemre,de azt nem szeretném,annó kibuktam ott idegileg,pánikbeteg lettem,sok minden tart vissza.Van más végzettségem,ami vendéglátós,de nem szeretek benne melózni,nem nekem való,már próbáltam többször is.Annyit olvasgattam a neten a terhességem alatt,illetve más témakörökben,hogy símán letudnék már doktorálni a családom szerint:)de így gyermekem után ami megfogott,és életcélom lenne az vagy szülésznő,vagy védőnő.Kérdésem,Békés megyében van e valamilyen mód,hogy levelezőn elvégezzek ilyen iskolát,tanfolyamot?Hol?Mennyibe kerül?A munkaügyi központ támogatná(persze megkérdezem majd)?Segítsetek légy szíves.Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 23. 02:11
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudok neked a városban segíteni, mert nem ismerem Békés megyét, de vannak jó kis fősulik, ahol van ilyen egézségügyi szak és azon belül lehet szakosodni

valahogy betudsz iktatni egy emelt érettségit? 2013 januárjától ezekhez a szakokhoz is valószínűsíthetlőeg kell majd mint sok máshoz

2012. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én most kezdek szülésznő szakon, elmondom amit tudok, remélem segít.

Szóval az alap az, hogy kell egy érettségi bioszból. Mellé választhatsz kémiát, fizikát, magyart, infót és szakmai előkészítő tárgyat. A ponthatárok nem vészesek, Győrben, Pesten, Szombathelyen(PTE), Debrecenben és talán Szegeden van szülésznő képzés, de ennek utána tudsz nézni a www.felvi.hu-n. A felvételinél nálunk volt egy alkalmassági beszélgetés, amin konkrétan mindenki alkalmas volt, tehát nem vészes. A pontok nem magasak, az idén 500ból 273 kellett Győrbe. Régen volt OKJ-s szülésznő képzés is, de ha jól tudom, az már nem létezik, de ezt nem merem biztosra mondani.

Ha még van kérdésed, írj :)

2012. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkét választ!
2012. aug. 23. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagynéném 1,5 éve végzett védőnőként az SZTE-n, és azóta sem talált magának sehol állást, szóval ezt nem ajánlom.
2012. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!