Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Új hsllgatói szerződés,...

Új hsllgatói szerződés, államilag támogatott félévek, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Aki rá lát a dolgokra segítsen légyszíves, kíváncsi lennék, hogy működik ez az egész ezzel az új szerződéssel, mert nem teljesen tiszta.


Tehát olyat olvastam, hogy aki nem szerzi meg a diplomáját a képzési idő másfélszeresén belül, annak vissza kell fizetnie a tanulmányi költségeinek a felét. De akkor mire fel van 12 államilag támogatott féléved, ha a diplomádat 9 félév alatt meg kell szerezned?


Esetemben az érdekelne, hogy már egyszer elkezdtem az egyetemet, tanultam támogatotton 4 félévet de ott hagytam. Jövőre megint mennék egy új helyre. Bscn elméletben (?) 8 támogatott féléved van, ugye nekem már csak 4 maradt igy az uccsó évben fizetnem kell. De mivel túl lépem így ezt a fent említett másfélszeres dolgot, most nekem is kikell fizetnem majd az egész tandíjat? Vagy ez csak úgy működik, hogy mindig előről kezdődik ha beiratkozol új szakra?


Segítsetek légyszi! Tudom kicsit nyakatekert lett, de nagyon megrémisztett most ez a dolog..



2012. aug. 31. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyan léped túl a másfélszeres dolgot? Nem nagyon értem mit makogsz, valóban nyakatekert:D Egy képzést a képzési idő másfélszeresén belül el kell végezned, és oklevéllel kell zárnod a tanulmányaid. Ez idő végén. Ha te most jelentkezel egy 6 féléves képzésre, akkor 9 féléven belül kell elvégezned. Ha neked nincs már ennyi államilag támogatott féléved, az pech, akkor visszafizeted azt az x félévet amit rád költenek. Nem, az előző főiskoládat nem kell kifizetned természetesen. Vagy mi a kérdés?
2012. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na, igen, lényegében ennyi a kérdés, hogy ha túl lépem az államilag támogatott féléveimet két képzés alatt, akkor ugye azért nem kell visszafizetnem mindent.


Bocsánat, csak már kicsit belezavarodtam ebbe a sok új marha törvénybe. :)Reméltem, hogy nem a válasz, csak biztosra akarok menni.

2012. aug. 31. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Te jelentkezel egy alapszakra az 3 éves az be kell fejezned másfélszeresén belül. Mind a 12 félévet eddig sem lehetett egy alapképzésre felhasználni, mert átkerültél volna fizetősre. Mondjuk ez most sem változott. A 12 félévet pl egy alap és egy mesterképzésre használhatód fel vagy egy alap és egy felsőfokú szakképzésre.
2012. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ha túl léped a 12 félévet akkor fizetősön kell befejezned.
2012. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!