Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek azok a mérnöki szakok,...

Melyek azok a mérnöki szakok, amelyek "lányosabbak"?

Figyelt kérdés
Szeretem a matekot és a fizika is érdekel. Vegyész- és biomérnök kizárva, utálom a kémiát. A villamosmérnöki az fiúsabb, nem? Gépész- vagy építőmérnöki? Mik vannak még, amikkel el tudnék helyezkedni, és viszonylag jól lehet vele keresni?
2012. szept. 6. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Éppen mehetsz fizika szakra is és lehetsz tanár/kutató pl. ha ez érdekel :D
2012. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de tanár nem szeretnék lenni, hanem mérnök.:)
2012. szept. 6. 22:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Pedig kutatni is jó :P de amúgy szerintem mérnöki szakok között nem nagyon fogsz olyat találni ami lányos lenne, de nem is kell. Ugye egy mérnök nem egy kigyúrt 2m-es állat aki 100kilós dolgokat mozgat miközben szerel vmit :D

Szerintem akkor nézz körül milyen alap és később mester szakok vannak, és ami legjobban tetszik azt célozd meg :x

Elméleti tudáson alapuló szakoknál lényegtelen, hogy fiú vagy avagy lány.

2012. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se azt nézd hogy melyik az ami "lányosabb", mindegyik szaknál vannak lányok is. Azt válaszd ami a legjobban érdekel.

Bár mostanában az informatikai mérnök a legnagyobb sláger, hosszútávon a villamosmérnök ill. a gépészmérnök iránt lesz a legnagyobb kereslet. Ezekkel most is könnyen el lehet helyezkedni és elég jól lehet keresni.

2012. szept. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg azt is majd, hogy az adott egyetemen, amit kinéztél magadnak, az adott szakon belül milyen szakirányok vannak, amire az utolsó 2-3 félévben szakosodhatsz.

Például van ahol a gépészmérnök képzésnél van logisztika szakirány, ez biztosan lányosabb, mint ha pl. járműgépész szakirányt választod.

2012. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

A villamosmérnökire jelentkeznek lányok? Mert ez a fizika "elektromos" részével foglalkozik? Remélem értitek a kérdést. Vagy minden mérnöki szakon ugyanazt a fajta fizikát tanítják?

2012. szept. 7. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:

a gépészmérnök pl. főleg mechanikát tanul, meg a gépelemekről dolgokat.. a villamosmérnök meg főleg villamosságtan, elektronika.. stb.

mindegyik szakon előfordulnak lányok is azért, bár a villamosmérnökin szerintem mégkevesebb a lány mint a gépészen.. de ennek megvan az előnye is: mindkét szakon örülni fognak neked a fiúk, ha arra a szakra mész, és biztos lehetsz abban is, hogy segíteni is fognak, ha valamelyik tárgy neked nehezebben menne.

2012. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Műszaki menedzser.


Sok a reál tantárgy pl közgáz meg gazdaságtan, menedzsment, stb. Ott vannak csajok bőven, hogy mennyire piacképes azt nem tudom.

2012. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Mármint sok a humán :). A tipikus gépész tárgyak, pl mechanika elég mérsékelten vannak jelen

2012. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a '09-07 03:27' és én villamosmérnök-lány vagyok :) (már végeztem).

Igen jelentkeznek ide is lányok, bár annyira nem sok, a BME-n az én évfolyamomban 5% volt az arány anno. És valóban, a fiúk a tenyerükön hordozzák azt a kevés lányt :)


Van alapozó fizika (4 félév azt hiszem), ami mindegyik karon azonos, de aztán késöbb további tárgyak jönnek, ami inkább az elektromossággal kapcsolatos fizikai háttérről fog szólni.


Hmmm... A müszaki menedzsert annyira nem ajánlom, ha az 'igazi' mérnökség foglalkoztat :) Az komolytalan.

2012. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!