Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes biológia- kémia...

Érdemes biológia- kémia tanárnak elmenni tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 12es vagyok, pályaválasztás előtt állok, és a Debreceni és a Szegedi Egyetemet néztem ki, és ott a biológia vagy kémia szakot. Érdemes tanárnak tanulni, ha pl: fölvesznek majd, sokat böngészek az interneten, és sokat olvassom azt, hogy pár év múlva biosz-kémia-fizika tanárból hiány lesz, ez igaz? A biológia, kémia érdekel, ha esetleg nem tanári pálya, akkor biológus vagy vegyész, de tanár szeretnék lenni. Érdemes? Köszi a válaszokat:)

2012. okt. 17. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

nos azt érdemes tanulni amit szeretnél nem?!

tanár szeretnél lenni ez egy szép pálya és igen szerintem már most hiány van.


ha most a fizetés v anyagi részére gondolsz akkor tudod a választ... manapság politikusnak érdemes "tanulni" ugye már amennyit azok is tanultak.


a lényeg h ezt a kérdés magadnak kell megválaszolnod leginkább

2012. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 évesen pályaválasztás előtt? Ez most hogy? :D
2012. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem 12 éves, hanem 12.-es.

Egyébként a kémia, fizika tanárokból most is hiány van, tehát ha elvégzed, mindeféleképpen lesz munkád. Azonban szerintem nem érdemes tanárnak menni, mert nem kapsz annyi pénzt a nebulók oktatásáért, amennyit a sok tanulás után megérdemelnél. Egy közgazdász mondjuk negyed annyit tanul, de már a kezdő fizetése magasabb lesz, mint amennyit te később kaphatsz. Vegyészre szintén érvényesek az előbb említettek. Több vegyész ismerősöm van, így tapasztalatból mondom, illetve olvastam is különböző fórumokon, hogy a vegyészeket sem fizetik agyon. A kémiával egyetlen foglalkozás hasznos az pedig a vegyészmérnök, amivel lehet keresni.

Persze ha tanár akarsz lenni legyél, magadat eltarthatod 100-130ezres fizetésből, de ha családod lesz, ezzel elég szűkösen fogtok élni.

2012. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Basszus tényleg.

Hülye vagyok sry :P

2012. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hiány lesz. és egyre többen keresnek jó biosz-kémia magántanárt..akik meg nem keveset kérnek egy óráért :)
2013. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!