Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mondani olyan jól...

David94 kérdése:

Tudnátok mondani olyan jól fizető állást, amiért érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és kb. 2 hónapom van eldönteni, hogy hová adom be a jelentkezésem.Elég tanácstalan vagyok, mivel az új törvények által sok szak vált teljesen fizetőssé.Tudnátok mondani olyan egyetemet/főiskolát,ami államilag támogatott,esetleg alacsony a tandíj és aminek elvégzésével jól fizető állást lehet szerezni?

2012. nov. 23. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
villamosmérnök, vegyészmérnök
2012. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Tudod az ilyenekből lesznek a legrosszabb szakemberek, mint belőled. Az hogy gyorsan valamit befirkants a jelentkezési lapra, nem mindig célravezető. Meg egyébként sem kötelező a továbbtanulás, simán várhatsz egy évet, azalatt kereshetsz valami OKJ-t, ami ad egy szakmát és még mindig lesz időd kitalálni, hogy mit akarsz csinálni. Tudom, fontos a fizetés, de ne ez legyen az elsődleges motivációd...

Egyébként meg vannak önismereti tesztek és kell lennie egy pályaválasztási tanácsadónak is a sulidban, keresd meg, beszélgess el vele. Mi érdekel? Milyen tantárgyból vagy jó?

2012. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy beírom az első dolgot amit tanácsoltok. Csak is olyat írok be ami érdekel , így az orvosi,és talán a mérnök is kilőve.Elsőnek a rendőrtisztire adom be a jelentkezést , de van pár szak amit érdekesnek találtam gazdasági elemző stb...
2012. nov. 23. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!