Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra szeretnék érettségizni...

Újra szeretnék érettségizni egy tantárgyból, hogy több pontom legyen, de nem értek pár dolgot ezzel kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

Szóval: mondjuk ,ha irodalomból vagy töriből ,vagy vmelyik érettségi tárgyból szeretnék újra érettségizni-de még azt sem tudtam eldönteni milyen szinten- mert most,ha leteszem mondjuk közép szinten ,akkor gondolom az előző eredményem ,nyilván nem adódik a pontjaimhoz,hanem az semmissé válik(?) ,de mi van akkor ,ha emelten rakom le ? akkor amit középpel szereztem ,gondolom az is ugrott ,ugye(?)

Bocsi,ha zavaros volt, és buta kérdést tettem fel! de előre is köszönöm ,annak ,aki segít! :)

(aztán majd még lehet ,hogy kérdezek ,ha nem baj ...:) )


2012. dec. 4. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem "ugranak" a korábbi érettségi eredményeid. Hanem a jobbat veszik figyelembe, nem törlődnek a korábbi eredményeid.
2012. dec. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük, igen, ugranak.

Menj fel eduline-ra, keresd meg a pontszám kalkulátort, és töltsd ki a jelenlegi eredményeid szerint (én is ezt csináltam, mert én is erre voltam kíváncsi). Kijött nekem mondjuk a 320-as eredmény, amihez eleinte hozzáadtam az emeltért járó +50 pontot, így kijött a 370. De ez nem így megy, mert eleve nem kapsz pontot a középszintűdre is meg az emeltedre is, ha ugyanarról a tárgyról van szó. Tehát kiszámoltam ezt úgy is, hogy a középszintű angolom helyére a becsült emelt szintű eredményemet írtam, így lett valami 350 körüli pontom. Tehát a középszintű angolom kihullott.

2012. dec. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Természetesen nem lehet egyazon tárgyból két érettségi eredményt beszámolni (csak egyet), de szerintem ez egyértelmű dolog. De maga az érettségi eredmény megmarad, nem törlődik, csak adott esetben nem számít bele a pontozásba, ha gyengébb, mint az új érettségi.

2012. dec. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Második! Jól értettem, hogy te a középszintű érettségi eredményed százlékához akartad az emeltszintűért járó plusz pontot hozzászámítani? Na az tényleg nem működik.
2012. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,bocsi ,erre gondoltam én is ,így tényleg logikus.:)

csak egy percre összezavarodtam.

Még azt megkérdezhetem,hogy ,ha én angolból szeretnék nyelvvizsgázni ,attól még emelt angol érettségit lehet tenni?

köszi előre is!

2012. dec. 4. 11:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de nincs sok értelme, mert:

Egyazon nyelvből nem kaphatod meg a pontot a nyelvvizsgáért (28 v 40 pont) és az emelt érettségiért járó pluszpontot (50 pont) is. Ez azért van, hogy ugyanazért ne tudd bezsebelni kétszer a pontokat.

Másik nyelvből viszont lehetne...

2012. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Utolsónak igaza van, egy nyelvért egyszer lehet pluszpontot kapni. Viszont mégis van értelme, mert emelt érettségiért több pontot kapsz, mint a nyelvvizsgáért, nyelvvizsga viszont kell a diplomához.
2012. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!