Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a szabad bölcsészet,...

Mi a szabad bölcsészet, bölcsészettudomány, kommunikáció és média?

Figyelt kérdés
Sehol sem találok olyan tájékoztatót, ahol le van írva, hogy mit foglalnak magukba, mit tanulhatok ott, milyen munkát vállalhatok utána. Tudtok ilyen oldalt? És nektek mi a véleményetek róluk? Megjegyezném: A művészetek érdekelnek a legjobban, minden formában. Főleg írással szeretnék foglalkozni, de szeretnék tisztában lenni a lehetőségekkel.

2012. dec. 18. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

"Sehol sem találok olyan tájékoztatót, ahol le van írva, hogy mit foglalnak magukba"


- MagukbaN. Az meg elég szomorú, mert ha nem találtál semmit, mert az egyetem honlapjai televannak szakos tájékoztatokkal.

A szabad bölcsészet egy közös megnevezése az esztétika, filozófia, művészettört stb. szaknak.

A bölcsészettudomány egy eléggé homályos, megegyezéses alapon kialakult gyűjtőfogalom. Kb. az, amit egy bölcsészkaron tanítanak.

A kommunikáció és média egy olyan szak, ahol tanulhatsz valamit a médiáról, esetleg gyakorlati készségeket is fejlesztenek; újságírást, kamera használata, de valahol PR-t is tanulhatsz.


Az elképzelésedet viszont nem értem. Írással szeretnél foglalkozni? Menj titkárnőnek. Bármelyik diploma jó arra.

2012. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem hallottál büfészakokról?A bölcsészet az első! Az egyetemi büfében kapnál munkát ezzel a végzettséggel.
2012. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Az előző válaszoló annyira okos megjegyzést tett, bár arról nem tud, hogy a bölcsészet nem egy szak...
2012. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok az utolsó válaszolónak! Gondolom milyen sokat tudsz róla, mész az árral, a csordaszellem fantasztikusan megmutatkozik: egy azt mondja, hogy büfészak, a többi meg megy utána, anélkül is, hogy bármit tudna az adott dologról!


Egyébként a szabad bölcsészet egy nagyon komplex szak. Alapvetően humán tárgyakra épül, ahogy írta az első válaszoló is. Több szakirány választható: kommédia, művészettörténet, esztétika, etika, vallástudomány, filmtudomány és filozófia, valamint az elméleti nyelvészet. Elvégzésével egy nagyon átfogó és mély tudást fogsz kapni, de tudnod kell, hogy alapszakos szabad bölcsész diplomával nem tudsz semmit érni, szóval muszáj folytatni mesterképzésen valamit. Sokat ér a diploma, hogyha ebben a művészeti szférában akarsz elhelyezkedni, múzeumban, színházban, stb.

Nem értem viszont azt, hogy "főleg írással szeretnék foglalkozni". Milyen írással? Könyv vagy újságírás?

2012. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, utolsó előtti válaszolónak :D
2012. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"milyen munkát vállalhatok utána".Olyat biztos nem, amihez bölcsészet kell :).Minden ilyen állásra van kb 20 bölcsész..
2012. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! Talán újságírással. Azért nem fogalmaztam meg konkrétan, mert még én is nagyon bizonytalan vagyok.
2012. dec. 19. 09:03
 8/9 A kérdező kommentje:
És nem, nem hallottam büfészakról. Nem vagyok benne az ilyen dolgokban, ez a legnagyobb bajom, nem tudok hol elindulni.
2012. dec. 19. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is érdemes azokkal foglalkozni, akik azt mondják, hogy büfészak. :)
2012. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!