Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előre elnézést kérek a kérdésé...

Előre elnézést kérek a kérdésért, de miért jó az, ha minél többen ingyenesen járnak egyetemre?

Figyelt kérdés
És miért okoz továbbra is felháborodást a hallgatók körében ez az egész téma, amikor megmondták, hogy néhány szak kivételével, mégsem kell mindenhol, mindenkinek fizetni. Őszintén, szerintetek mi szükség több ezer diplomás andragógusra, vagy még több jogászra és közgazdászra? Én biológia-földrajz szakos tanárnak tanulok és az elején nekem is görcsbe rándult a gyomrom, amikor arról volt szó, hogy lehet, hogy innentől fizetni kell, mert hát ki szeret fizetni, de az is tény, hogy rettenetesen sokan vagyunk és valamivel vissza kellene venni a felvett hallgatók számát. Vannak előadások, ahol a kétszáz férőhelyes előadóban háromszázan préselődünk be, a tanárok nem győzik buktatni a népet, és már próbálják eltántorítani az embert a tanulástól is, mert nem bírnak ennyi emberrel, nem beszélve arról, hogy kb. a felére lenne szükség. Félve mondom, de tényleg nem túl kifizetődő több ezer munkanélküli képzése. És mostanában fenyegetőzött egy gyerek a tévében, hogy ha nem hagyják abba ezt az egész felsőoktatási reformkodást, akkor csak azt érik el, hogy az emberek tanulni is majd külföldre mennek. De külföldön nem kell fizetni a tanulmányokért? Én úgy tudom, hogy Angliában és Amerikában is minden egyetem fizetős és különböző ösztöndíj programokkal lehet valamennyi pénzt visszaszerezni, ami, ha belegondoltok nem annyira rossz, ha a tanulásra való motiválást nézzünk. Az ember elvileg azért van egyetemen, hogy tanuljon. Senkit nem akarok megbántani és tényleg elnézést ezért a kérdésért, de annak ellenére, hogy én is egyetemre járok, nem látom át, hogy most miért megy a harc.
2012. dec. 22. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen vissza kell venni, a sok felesleges szakokat de nem úgy, hogy a szegény gyereknek még csak esélye se legyen egy diplomára.
2012. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, de mi a baj a magas ponthatárokkal? Nyilván, ha nehezebb bekerülni, akkor nem lesznek annyian és ezzel kiszűrhető az is, hogy sokan csak melegedni járjanak oda.
2012. dec. 22. 19:24
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert nem mindenkinek adatik meg a helyi menő gimnázium vagy a 2 nyelvvizsga, mert nincs rá pénz.
2012. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki tényleg szeretné, az tesz érte, és akkor is bejut, ha nagyon magasa ponthatár. Aki meg megteheti, az kifizeti.

A magas ponthatárokkal csak az a baj, hogy nagyon nehéz annyit összeszedni, ráadásul a "hátrányos helyzetűek" több pluszpontot kapnak. Azért írtam idézőjelet, mert nagyon sok ilyen hátrányos helyzetű cseppet sincs akadályozva a tanulásban.

És ugye elvárják a nyelvvizsgát. Egy nyelvvizsga rohadt drága, de a pluszpontokért meg kell fizetni. Inkább csinálnának reálisabb ponthatárokat...mondjuk 430 helyett 380 is elég lenne.

Nem azzal van a baj, hogy túlképzés lesz, hanem hogy egyáltalán nincsenek munkahelyek.

2012. dec. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Van igazság abban amit mondasz viszont azért gondold át a másik oldal helyzetét is. Ha most felvételiznél nem hinném, hogy feltetted volna ezt a kérdést vagy ha olyan szak érdekelne amit fizetőssé tettek.
2012. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, és ezért érzem kellemetlennek, hogy ez a véleményem. És azt is tudom, hogy nem a végzős középiskolások tehetnek róla, hogy mindenáron egyetemre akarnak menni,hanem azok akik nevelték. De az az igazság, hogy ha a felvételi előtt előre láttam volna, hogy az az ismerősöm, aki velem együtt végzett, másik iskolában hegesztőként, az már három éve pénzt keres, igaz nem milliomos, de van pénze, míg én az egyetem kezdete óta egy fillért sem hoztam a konyhára, akkor lehet, hogy elgondolkodtam volna azon, hogy inkább szerzek okj-s szakmát. Az első elvileg abból is ingyenes. És most lenne valami a kezemben, keresnék pénzt, lehet, hogy még hasznosnak is érezném magam, aztán ha nagyon akarnám levelezőn lehetne szerezni valami diplomát. Egyenlőre kuli diákmunkára futja az időm, bár az sem mindig jön össze sajnos. Annyira fel van borulva az egész és szerintem olyanon vitatkoznak, amiben nem lehet igazságot tenni, mert ha félreteszünk mindenféle politikai nézőpontot, akkor valahol mindenkinek igaza van. Vagy én látom rosszul?
2012. dec. 22. 20:01
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Én most fogok felvételizni. Lány vagyok, sajnos olyan az alkatom, hogy ha én fizikai munkát végzek, abba idővel belerokkanok. Humán beállítottságú vagyok, jogra készültem sokáig. Persze elvették a helyet. Egy nyelvvizsgám van, de még édeskevés. Szeretnék még egyet másik nyelvből, de ahhoz magántanár és pénz kell. Anya egyedül nevel, munkanélküli egy éve. A diákhitelt 60 éves koromig fizetném. Nincs lehetőségem dolgozni se, mert éjjel-nappal tanulok, azért, hogy meglegyenek a pontjaim. Nem számítok hátrányos helyzetűnek, pedig félárva vagyok. Semmit nem tudok előre tervezni, sodródok az árral.

Töriből emeltezem, franciára sajnos nem futja, mert ahhoz kéne egy tanár. Töri szakon mire megyek? Franciából nem tudok így továbbmenni... Marad a fizetős nemzetközi tanulmányok, de miből?

Az egészben az a legrosszabb, hogy a saját rokonaim is röhögnek az egyetemistákon, akik tüntetnek, én pedig csak szidom magam tehetetlenségemben, hogy miért nem mentem el valami szakmát tanulni...

2012. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó töri alapszak + amiből van nyelvvizsga minornak miért nem jó?
2012. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, tehát ha már irták akkor bocsi.

Nem kell minden ingyenes legyen, de azért ami hiányszakma azt ne tegyék fizetőssé, legalábbis ne csökkentség le annyira a keretszámot hogy jóformán fizetős legyen. Amúgy, egy ország (egyik) alapja az oktatás, és ha ingyenes akkor annál többen képezhetik magukat igy fejlődhetne az ország, az már más kérdés, hogy sokan külföldre mennek, mert egyszerűen annyival jobb ott a fizetés vagy, mert egyáltalán ott van munka.

2012. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szakmát tanultam és dolgozom is, de ebből a fizetésből nem lehet megélni egy diplomás fizetésből viszint igen. Pedig nem egy tucat szakmát tanultam és jó is vagyok benne.

Én is szeretnék egyetemre menni, de fizetés és munka ide vagy oda már a könyvek is horror árban vannak, nemhogy tandíj (+ sokaknak koli, kaja, utazás)..Levelezőn nem minden szak van, vagy csak a neve levelezős.

2012. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!