Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészet, elektronika érdekel,...

Gépészet, elektronika érdekel, felsőfokú szakképzésre, vagy egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett érvek:

-Mindig is egyetemre akartam menni

-Villamosmérnök, vagy gépészmérnök szeretnék lenni

-Addig tanulnék egyetemen államilag támogatva amíg még lehet...

Felsőfokú szakképzés mellett:

-Könnyebb, gyakorlatiasabb, legalább tapasztalnám a szakmát élőben.

-Hamarabb elvégezhető mint az egyetem, és legalább addig is lesz egy szakmám.


Olyan suliból jövök, ahol kb. programozás se volt (pascal-t se erőltették). Idén érettségizek, most elkezdek valami használható programnyelvet tanulni. Matek fizikából faktos vagyok, emelt szinten megy az anyag. Nem vagyok buta, simán felvennének bme-re is. Csak mérlegelek.Még két kérdés:

Egy felsőfukú szakképzés elvégzése után még lehet menni államilag támogatva egyetemre is?

Ti mit tanácsoltok?

Szívesen várok bármilyen tanácsot, ötlet, tapasztalatot a témában. Köszönöm:)18f


2012. dec. 25. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

További egyetem melletti érvek: jó fizetés, biztos munkahely (legalábbis egyelőre mérnökhiány van)

Amúgy akkor menj egyetemre ha matekból és fizikából nagyon pöpec vagy

2012. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiváncsi vagyok, hogy 4 év múlva is ekkora mérnökhiány lesz-e mint most. Legtöbb gépész ismerősöm, bár eltud helyezkedni még, de már egyre nehezebben...


Mindezek ellenére az egyetemet ajánlanám én is, de akkor valamivel nagyon ki kell tűnnöd a többiek közül.


Felsőfokú az valóban gyakorlatiasabb, azt akkor ajánlanám, ha mellette ráfekszel a nyelvre is, egy erős középfokra minimum beszéld. Akkor Ausztria vagy Németország esélyes lehetne, egész korrekt kis fizetéssel.


Szóval összegezve: egyetemre akkor menj ha nagyon komolyan veszed, minél hamarabb elvégzed és kitűnsz valamivel a többiek közül, felsőfokú szakképzésre meg akkor, ha mellette nyelvet megtanulod amennyire csak tudod.

2012. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!