Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, érdemes kitartani...

Szerintetek, érdemes kitartani az álmom mellett?

Figyelt kérdés

Már évek óta pszichológus szeretnék lenni,de kis időnként mindig elbizonytalanodom,hogy nem lennék rá alkalmas,mert nem vagyok lelkileg elég erős és összeszedett,vagy ha valahogy be is kerülnék pszichológus szakra,nem menne a tanulás...Most jól tanulok,de már a tételekkel eléggé szenvedek,mert én egyszerűen nem tudok sok dolgot egyszerre észben tartani...egy-egy vizsgára meg jó nagy mennyiséget kell megtanulni..félek,hogy emiatt eléggé kikészülnék,pedig tényleg úgy érzem,ez igazán érdekel,vagy esetleg még az egészségügy...Érdemes lenne kitartanom és továbbtanulni,vagy menjek valami egyszerűbb OKJ-s képzésre?És,megéri egyáltalán pszichológusnak tanulni?Mert azt hallottam,hogy abból is túl sok van...

17/L


2012. dec. 30. 22:11
 1/1 tinialfa válasza:

OKJ-s után/közben ha eszedbe jut mit szeretnél csinálni, jóval nagyobb gáz mintha csak átjelentkeznél másik szakra.

Tisztán önéletrajzi szempontból egyértelmű hogy melyik az előnyösebb.


Ha szeretsz valamit csinálni, akkor jóval jobb leszel benne azoknál, akik azért csinálják, mert nem jutott eszükbe jobb, ill. szüleik oda küldték őket, úgyhogy ha azt végzed, jóval kisebb lesz a versenyed, mint gondolnád.

2012. dec. 31. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!