Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kerülhetek át államilag...

Hogyan kerülhetek át államilag finanszírozott képzésre?

Figyelt kérdés

Így ebben a formában,hogy "átkerülés" felejtős,mert gondolom azon nem változtattak (?) hogy csak a legjobban teljesítő ~10%-ot veszik át 1 év után.Na most vagyok első féléves és vagyunk kb.10-en,abból nem Én leszek az az egyetlen 1 aki átkerül.


Tehát valami olyan megoldás elképzelhető,hogy újra felvételizzek? A felvi.hu-n azon kívül,hogy márc.1 lett a határidő más változtatást nagyon nem találtam.:( De jól tudom,hogy most könnyebb lesz bekerülni államiba?


Pedagógia szakra járok,tavaly 278 ponttal felvettek.Jó lenne ezen a vonalon maradni,de nem szeretnék fizetni azért,mert tanulok.:( Köszi az alternatívákat!



#államilag finanszírozott #2013 továbbtanulás
2013. jan. 3. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, jelentkezhetsz újra államira, aztán vagy felvesznek, vagy nem.
2013. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na ezt a "vagy nemet" szeretném mindenképpen kikerülni.

Számolgatok,gondolkodom...

278 eddig úgy jött ki,hogy 81(matek)+58(magyar) duplázva.


2013-ra "kettőt kell választani: biológia v. magyar v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(10) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


Matekot meghagynám és mellé kéne valamelyikből egy nagyon jó emeltet csinálni.Az angol felé hajlok. Meg talán még bioszra lenne esélyem ilyen rövid idő alatt felkészülni.


380 körül a cél.Más egyéb ötlet,hogy hogyan?

Még angol középfok +biosz emelt megoldás is lehet,de ehhez szerintem időszűkében vagyok.

2013. jan. 8. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is az angolt meg a bioszt javaslom, attól függ tanultad-e már valamelyiket (1-2 év szórakoztató laza biosz óra nem elég!!! Csak azért mondom, mert vannak szaktársaim akik így jöttek el egészségügyi képzésre, most meg jól megszívták.) Vagy ha jó érzéked van a magyarhoz, sokat olvasol, akkor esetleg azt. De azzal vigyázz, mert sokkal nehezebb mint a középszint (a többi tárgy közép és emelt szintjét összehasonlítva is), nagy háttértudást igényel.
2013. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!