Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó párosítás ez a kettő?

Jó párosítás ez a kettő?

Figyelt kérdés

Kémia és biológia szakos tanár szeretnék lenni.

Úgy gondolom, hogy ez a pálya nekem való.

Az ismerőseim közül jópáran mondták, hogy határozott vagyok, de azért nem kegyetlen. Érdekes tudománynak tartom a pszichológiát.

Nem vagyok egy nagy bulizós ember. Párszor voltam eddig csak, de nem tetszett.

Nem szeretem az iskolán kívüli emberi kapcsolatok nagy részét. Valamiért bizonytalan vagyok.

De az iskolában pont az ellenkezője vall rám.


Az osztálytársamnak szeretek dolgokat elmagyarázni. Én szoktam nekik "korrepetálást" tartani az utolsó óra után még bent.


Szerintetek mennyire lesz lerobbanva a magyar közoktatás akkor, amikor odaérek?


16F



2013. jan. 7. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám tanár. Évek óta mondja, hogy ne menjünk tanárnak, pedig bennem is lenne rá hajlam. Nem lehet belőle már most megélni, de hogy a jövőben mi lesz... Én a helyedben "csak" bebiztosítanám magam egy tanári szakkal, de mellette elvégeznék valami mást is, pl egy vegyész szakot.
2013. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Óóó a tanároknak sosem jó...állandóan bőgnek. Miért nem megy akkor egy tanár sem kétkezi munkát végezni? Hát megmondom én, hogy miért. Órán mondhatni, hogy a tanár a maga főnöke. Minden órában szünet, és nem mindegyik dolgozik napi 8 órát. Arról meg ne is beszéljünk, hogy egyes tanárok, hogyan végzik a dolgukat. Egy csepp tiszteletet nem tudnak kicsikarni a gyerekekből. Persze vannak kivételek is...most nem róluk beszéltem. Habár egyre kevesebben vannak.

Ha tanár akarsz lenni, akkor legyél az, de ne a pénzért. Ne a fizetésben leld az örömet, hanem a diákok tudásában.

2013. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia !

Biztos ,hogy lesz munkád ! El fogsz tudni helyezkedni és korepekkel , egész szép fizetésed is lesz . De ahoz sokat kell órát adni . Jelenleg a reál szakos tanárokból nagyobb hiány van mint a többiből . Mondjuk én megfontolnám a matekot az egyik helyett mivel abból kell a legtöbb korep .

Ne add fel az álmaidat , egy jó tanár sok ember életét meg tudja változtatni :)

2013. jan. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, ha ilyen a hozzáállásod, akkor az csak javadra vállhat. Szerintem jó útvonal, amit választasz, és ha téged vonz ez a pálya, ez a munkakörnyezet, és ez a szerepkör, hogy taníts, akkor nyugodtan tegyél érte, hogy ez az elképzelésed valóra váljon!

A biológia és a kémia a legkézenfekvőbb reálos párosítás, ezek a tantárgyak kéz a kézben járnak egymással. Mivel idei évtől a tanárképzés osztatlan képzésként indul, muszáj lesz 2 féle tantárgyat választani annak, aki tanárnak megy, és ez remek kombináció lesz, úgy vélem. :)

Leginkább a humán tantárgyakat tanító tanárok alatt rezeg a léc. Kémia tanárból még mindig nincs olyan rengeteg. A kémiás érdeklődéskörrel rendelkező fiatalokat beszippantja a gyógyszerészet, vagy a vegyészmérnöki pályat, vegyész pálya, esetleg orvosi pálya, azért nem olyan rengeteg marad meg tanárnak, vagy választja már a tanárképzést.

Ráadásul magántanárként is végezhetsz majd munkát, ha szeretnél, az egy másik jövedelemforrásod lehet, ha közoktatási intézménybe nem vesznek fel. :)


Szerintem vagy olyan ügyes éa ambíciózus, ahogy olvastam a kérdésed, hogy el tudod végezni és fogsz vele találni munkát, és szeretni fogod a munkád. Az pedig kevés dolgozó emberre igaz.

Érdekes, egyszer megkérdezte etika tanárom az osztályom, hogy gyerekek, nyújtsa a kezét az, akinek az édesanyja vagy édesapja szereti a munkáját, és boldogan mesél róla miután hazaért. 30 főből nyújtotta a kezét 6 diák, és mind a 6-nak tanár volt az édesanyja vagy édesapja.

2013. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!