Szerintetek, ha gimiben németül kell szóbelizzek, akkor hány mondat kell kb.1 téma kifejtésére?

Figyelt kérdés
pontosabban ez inkább a szóbelit helyettesíti.6 tételből fogunk húzni,és aki amelyiket kihúzza,arról kell beszélni.

2013. jan. 13. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen hosszan kell beszélned. Ha 3-4 percig, akkor 50-60 mondatból megúszod.
2013. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal szerzel jó pontot, ha lényegretörően kifejted a témákat, de mellé rizsázol is egy kicsit, de csak annyira, hogy ne vegyék észre, azt viszont igen, hogy tudsz beszélni. Nekünk tételenként van kb. 30 mondat.
2013. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem tudom, hogy melyik suliba mész, de ahová én jelentkeztem múlt évben spec németre, ott jól elszúrtam a szóbelit pont azt az egyet húztam amit nem tudtam, na mindegy, de mégis felvettek. Az utolsó hetekben már ne görcsölj rajta, hanem lazíts sokat. Ha idegesen és fáradtan mész oda, akkor hiába tudsz mindent. Amúgy nem kell sokat beszélni, nálam 5 -10 perc lehetett, észre sem fogod venni milyen gyorsan eltelik. :-)
2013. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 amarill ***** válasza:
Attól is függ, hogy emelt szint v. normál szint
2013. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 amarill ***** válasza:

Nekük szóbelin szöveget kellett elemezni


Ha tétel van, azt előre ki tudod dolgozni, mit tudom én, leírsz egy oldalt, nagyjából megtanulod miről lehet beszélni, és mikor kihúzod, nagyjából fogsz "emlékezni",

amit leírtál

2013. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 amarill ***** válasza:

Egy-két oldalt nem árt előre leírni (akkor látja az ember,mennyit tudna róla mondani) Ha látja az meber,

hogy kevés mégmindig van idő kiegészíteni

2013. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!