Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet válasszam...

Melyik egyetemet válasszam emelt fizika-emelt biosz érettségivel?

Figyelt kérdés

Világéletemben orvos szerettem volna, lenni, de nyáron voltam egy traumatológián, egy hónapig dolgoztam ott, és voltunk fakton egy ember boncoláson és rájöttem, hogy lelkileg nem biztos, hogy bírnám.(pl teljesen hányingerem volt, amikor a kórházban egy felfekvést kellett segítenem átkötözni stb.) Viszont a bioszt nagyon szeretem és a fizikát és a matekot is. Eddig biztos voltam benne, hogy orvosi, de így bő egy hónappal a jelentkezési határidő előtt egyáltalán nem vagyok benne biztos! Szóval nézelődtem az egyetemek közt és találtam olyat, ami nagyon tetszik, de nem tudok róla sokat, mert eddig csak az orvosit szerettem volna (ami még mindig játszik). Nagyon szeretem azokat a dolgokat, amik valamilyen szinten kapcsolódnak a művészetekhez, vagy kézügyesség és tervezőkészség is kell hozzá és imádok rajzolni.


Szóval összegezve, ami szóba jöhet (vagy ha esetleg még tudtok írni hasonlókat):


-SE-ÁOK (és a hasonló általános orvosi egyetem-pl debreceni stb.)

-PPKE-ITK: molekuláris bionika

-BME- Vegyészmérnöki és Biomérnöki kar


ami bajom van, az az, hogy kémiából nem vagyok túl jó... (nem rossz vagyok, csak lemaradtak valahol az alapok, és ezért nem abból fogok emeltezni, mert az nem sikerülne, hanem fizikából)


És az a baj, hogy csak öt szakot lehet beírni...

szerintetek mit érdemes beírnom és milyen sorrendben? (pesti vagyok)


bocsi, hogy hosszú lett, és előre is köszi! Minden válaszért hálás vagyok :)


2013. jan. 18. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed kapcsán a következő gondolatok jutottak az eszembe:


Hallottam már emberektől, akik orvosira járnak, hogy tulajdonképpen hozzá lehet szokni a boncoláshoz. Nem lehet, hogy ez az esetedben is megtörténne amennyiben több alkalmon is részt vennél?


Én személy szerint vegyészmérnöknek tanulok a BME-n, saját tapasztalataim alapján arról tudok nyilatkozni. A fenn levő általad kedveld dolgok közül legfeljebb a tervezőkészség lehet szükséges (amit én ekvivalensnek veszek egy bizonyos logika meglétével). Eltérően a legtöbb mérnöki szaktól itt nincs túl nagy szükség rajzolásra sem (2. félévben van egy félév géprajz összesen). Amit hasznosítani tudnál, az esetleg a fizikatudásod lehetne, habár hozzáteszem, hogy itt kevésbé kell hozzá érteni, mint a többi szakon. A kémiát érdemes nagyon tudni és szeretni, itt azon van a legnagyobb hangsúly. (Ha tegyük fel, végül mégis ide akarnál jönni, akkor érdemes lenne a nyári szünetben áttanulmányozni a gimis anyagot pl Villányi könyvei alapján.


Az első dolog, ami eszembe jutott azután, hogy elolvastam a kérdésed, hogy az építészmérnöki képzés passzolna hozzád. Ott többet foglalkoznak fizikával, és nagyon sokat kell rajzolniuk. Ha jól tudom, nem kevés órájuk van éptörivel kapcsolatban is (de ezt érdemesebb a tantervükben megnézni), a kézügyesség pedig elengedhetetlen. Azonban úgy tudom, hogy az egyetemek építész szakjain külön felvételi van rajzból, ezt az egyetemek maguk szervezik, akkor pluszban erre kéne felkészülnöd.


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hozzá lehet szokni a bomcoláshoz és a többihez:) ha nagyon szeretnéd ODA MENYJ!:)) esetleg még van a gyógyszerész bár oda kémia kell vagy álltaorvosi?:)
2013. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek az ötleteket!

Az első hozzászólónak: nem tudod, hogy a biomérnökin is olyan sok-e a kémia, vagy vagy a vegyészmérnökin? :( Mert ha nagyon kemény, akkor lehet, hogy arról le kéne mondanom és be sem jelölni... viszont ennek az építészmérnökinek utána fogok járni, érdekesnek tűnik... bár ott a biosz felejtős, de hát valamit valamiért...

A másodiknak: Gyógyszerészetire hótbiztos nem megyek :D az állatokat pedig nagyon szeretem, de allergiás vagyok a szőrre, úgyhogy ez sem játszik sajna. Hát, a boncolás... az nagyon nagy sokk volt számomra. Olyan durva volt, hogy én ott majdnem fordultam száznyolcvan fokot és átmentem humánra. Azóta is sokszor álmodom azzal :(

2013. jan. 18. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Igen, ott is eléggé kell a kémia. [link] Itt meg tudod nézni, hogy milyen tárgyakat tanulnak a bio- és vegyészmérnökök.


Ha jól tudom, biológiából főleg mikroorganizmusokkal kapcsolatban tanulnak,de a biomérnökhallgatók kompetensebbek ebben a témában. A BME-nek van egy fóruma, ott fel tudod tenni a kérdéseidet nekik is: [link]

2013. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged
2013. jan. 18. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok: Esetleg Fogorvosi?:D
2013. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a fogorvosin gondolkoztam már, lehet, hogy bejelölöm majd azt is, bár úgy hallottam, hogy ott nagyon komoly a kémia
2013. jan. 19. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!