Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen másoddiplomát ajánlanát...

Milyen másoddiplomát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek BA-s képzésben magyar szakon. Tanár semmiképp nem akarok lenni, így tanári előkészítő órákat fel sem vettem. Szeretnék munkát találni, de sokaktól hallom, hogy ezt a diplomát akár a szemetesbe is dobhatom. MA képzésre pedig eszembe sincs tovább menni, hiszen nem érdekel annyira ez a szak.


Nyelvekből gyenge vagyok, így az kilőve, matek, kémia, biológia is:S


Egyébként még mindig nem tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni:( Imádom az állatokat, gondolkoztam az állatorvosin, de mint írtam biológiából nagyon gyenge voltam, és hát a boncolásokat se bírnám:(


Olyan munkát szeretnék, ahol nem kell napi 8 órában állni. Vagy ülőmunka legyen, vagy lehet álló is, csak ne egy helyben, hanem valami pörgősebb.


Tudnátok segíteni?


2009. aug. 31. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is végy vissza az igényekből!

A magyar BA-diploma tényleg semmit, de semmit nem ér a világon. Kár volt belekezdeni...

Bár vannak olyan állások (főleg a közigazgatásban), ahol felsőfokú végzettséget kérnek, de nincs megadva, hogy pontosan milyet. Ilyen állásokhoz jó a diplomád. Én emellett elvégeznék egy OKJ-s tanfolyamot, azzal már több lehetőséged lenne. Ami mostanában megy, az a pénzügy-számvitel. Ezzel egész jól el lehet helyezkedni.

2009. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig értékes a magyar diplomád. Az anyanyelv ismerete segít, hogy más nyelveket vagy akármilyen szöveget meg tudj érteni. Sokan magyar szakkal dolgoznak újságíróként, ott nagyon nyerő ez a végzettség, bár tény, hogy nehéz bekerülni.

Talán érdemes lenne megpróbálnod valamilyen testhezálló okj-s képzést, pl. a marketing- és reklámügyintéző is szóba jöhet, ami amúgy egy szoft területe a gazdaságtudománynak, sokan nyergelnek át bölcsészből marketingesnek.

2009. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!