Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van különbség a mesterképzés...

Van különbség a mesterképzés és a posztgraduális képzés között? Melyiket miért érdemes választani?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 12:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ezeket sem tudom, hogy mik: bachelor képzés, egységes osztatlan képzés. Ezek mit jelentenek?
2009. szept. 8. 12:32
 2/13 anonim ***** válasza:

a mesterképzés a régi egyetemi szintnek felel meg, a bachelor a főiskolainak (bcs, vagy ba jelzéssel), az osztatlan, amikor nem válik külön a kettő, hanem maradt az egyetemi szint. (tehát nem lehet külön bsc-s diplomát szerezni).

A posztgraduális egy átfogó név a diploma utáni képzésekre, szakképzésekre, amikhez már rendelkezned kell diplomával

2009. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A posztgraduális képzés másod- vagy "többeddiplomás" képzés, tehát csak azok jelentkezhetnej rá, akik már jelentkeznek diplomával. (post: után, graduate=diplomázni) Pl. akik főiskolán végeztek a vlgzett szaktól függően kiegészíthetik tudásukat pl. egy egyetemen.


BA/Bsc(bachelor, alapképzés) ugyanaz, pl. a bölcsészkaron BA-nak hívják, de a TTK-n ugyanezt BSC-nek. Általában 3 éves képzést jelentenek, ami elvégzése után a hallgató rendelkezik gy alapdiplomával, aminek a nevében is benne van, hogy alap, vagyis többnyire nem elég az elhelyezkedéshez, és kívánt utána az MA/Msc elvégzése. Gyakorlatilag Ma(master, mesterképzés) nélkül olyan, mintha csak egy érettségid lenne, a 3 év csak arra jó, hogy az alaptudást megkapd, és eldönthesd, hova szeretnél specializálódni.

Ja, amúgy megy a vita, hogy a BA/Bsc egyenértékű-e egy főiskolai diplomával, és a válasz Nem. Annak ellenére mondom ezt, hogy én is BA-s vagyok, ugyanis BA-s alapdiplomával még nem tudok tanítani amíg az MA-t be nem fejezem. A régi, osztatlan képzéssel szemben ez a rendszer hátránya. További hátrány, hogy a 3 év után csak a legjobban tanulók 1/3-a mehet tovább ingyen MA-ra, tehát nem igaz, hogy az első diploma ingyen van. Persze a 3 év után újra kell felvételizni országosan, tehát ha valaki pl. a Szegedi T.egyetemre járt műinfóra, újra be kell nyújtania a jelentkezését, mint érettségi után, igény szerint annyi helyen megjelölve a szakot, amennyin szeretné.


Remélem jól összeszedtem! Nekünk Oktatás c. órán ezt tanították, tehát biztosan így van.


22/l

2009. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A második hozzászólás alapján, tehát ha nekem az alap diplomám megszerzésekor nem voltak olyan jó jegyeim (a diploma 4-es lett, de azért a 3 év alatt voltam kb. egy átlag közepes)akkor ne is reménykedjek abban, hogy felvesznek államira? Vagy egy írásbelivel vagy felvételi elbeszélgetéssel még van remény? Sajnos nem lesz pénzem költségtérítésesre, az államiban van minden reményem. Ugye még válaszoltok erre a kérdésemre? Köszönöm!
2009. szept. 8. 15:55
 5/13 anonim ***** válasza:
ugyanúgy,mint amikor a középiskolából felvételizel, itt is megvan a lehtőséged arra, hogy vizsgázz és akkor azt a pontszámot is nézik. Konkrétumokat nem tudok, de a diploma IS számít. Ha esetleg nagyon jól sikerül (4-es ötös), akkor automatikusan is felvehetnek. Ez sulinként változó
2009. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:


bocsi, de nem értem, hogy posztgraduálisra vagy MA/Msc-ra szeretnél jelentkezni?

2009. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, alapdiplomád (BA/Bsc) van! Rájöttem:) Igen, akkor számít a diplomád átlaga, plusz szóbeli és írásbeli elbeszélgetések szoktak lenni, de ez sulinként eltér, ahogy az előző hozzászóló is írja. Szóval meg kell kérdezni. Amúgy a nyelvvizsgáért nem nagyon lehet kapni plussz pontot itt sajnos, két felsőfokért pár pontot, úgyhogy az elenyésző.
2009. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor ez alapján azt vontam le, hogy ha jól teljesítek az írásbelin vagy/és a szóbeli elbeszélgetésen, akkor van lehetőségem állami képzésre. Tehát nem írnak le az előző tanulmányi átlagom alapján.
2009. szept. 9. 07:06
 9/13 anonim ***** válasza:

A második vagyok ismét:

Csak a diplomád átlaga kell, ami jó, szóval mért írnának le!! Minden oké:)

2009. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi
2009. szept. 9. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!