Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tulajdonképpen mi is az a Had...

Tulajdonképpen mi is az a Had és biztonságtechnikai mérnök, és hogy lehet ezzel elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy egyedül Óbudán indul, de a ponthatárok mindenhol mások, és az elnevezés is változik, illetve konkrét elhelyezkedést (pl. haditechnikával) nem találtam hozzá, és mesterképzést sem, csak a biztonságtechnikához.


Felvi.hu szerint a honvédségnél lehet elhelyezkedni, de erre az egyetem honlapján megint nem találtam semmi utalást.



2013. febr. 18. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Idáig én is eljutottam, meg tovább is, ahol aztán mást írtak..
2013. febr. 19. 12:26
 3/11 anonim válasza:

A felvi.hu-n hatalmas fa.zság van! Had technikai rész egyáltalán nincs (illetve van pár tárgy de az még érdekesnek sem nevezhető, annyiban kimerül hogy pl 1 évig van fegyverismereti óra ahol a fegyverismereti vizsgához tartózó tananyagot -amit 1 hétvége alatt szoktak leoktatni fegyveres biztonsági őröknek- tanítják 1 hangsúlyozom EGY évig. Röhej. Van egy alezredes akit valószinüleg felfelé buktattak a protekciói miatt mert akkor állatságokat magyarázott hogy fizikai fájdalmat okozott mindenkinek és ha hibázik nem hajlandó elismerni, mert ő alezredes...)


Szóval a had részét felejsd el, nincs.

A biztonságtechnikai része is 90%-ban használhatatlan, akkor ér valamit ha családban, ismerősök közt van olyan aki vagyonvédelemmel foglalkozik.

2013. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Uh... Ez komoly? Nem hiszem el, hogy a biztonságtechnika tényleg használhatatlan lenne... :S


Ráadásul itt a határidő, a jelentkezést meg el kell küldeni... Akkor mit tegyek? Mert gondolom te oda jársz/jártál, ha ennyire ismered


Azon kívül a mesterképzés is használhatatlan lenne? Mert ez így tényleg ledöbbentő, eddig azt hallottam több helyről is, hogy ezzel jól el lehet helyezkedni, meg nem tanulja évente akkora tömeg, mint a többi mérnöki kart, stb...

2013. febr. 26. 16:50
 5/11 anonim válasza:
Villamosmérnöki jobb (a kandón gyakorlatiasak is) ugyan úgy szakosodhatsz késöbb biztonságtechnika irányba(!!!) és ott végsősoron villamosmérnök leszel amivel jóval nagyobb a mozgástered ha a vagyonvédelem nem tetszene vagy nincs elhelyezkedés, míg biztonságtechnikai mérnökként csak ebben az irányban mozoghatsz.
2013. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
57%

A használhatatlant az okatatott anyagra értettem. Jól ellehet helyezkedni ha értesz hozzá, viszont ha nincs ismerősöd (mint írtam) aki tanítson segítsen egyetem mellett akkor sajna nem fogsz hozzá érteni, mert a tanárok sem értenek hozzá.


Csak egy példa az egyik tanár lakását kétszer rabolták ki (nem volt semmilyen riasztója) ez mondjuk még belefér DE ezek után ahelyett hogy ő szerelte volna fel a házát fizetett hogy más csinálják meg mert ő nem tudta. WTF? Ő oktatja és képzi elvileg a biztonságtechnikusokat de annyira hülye a gyakorlathoz hogy a saját házát nem bírta megcsinálni... Nah gondolhatod az ilyentől mennyit tanulhatsz.

2013. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
OFF. Akkor ezek szerint az egész OE híres arról, hogy olyan szakokat indítanak, melyekhez az oktatók értenek a legkevésbé :/
2013. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát ez elszomorító.. Viszont eredetileg BME-re akartam menni villamos/gépészmérnöknek, de fizikából a tudásom 0, szóval most be sem írtam (felvenni felvennének amúgy), tehát itt is adott a kérdés, hogy a villamosmérnöki mennyire használható az OE-n, meg mennyire nehéz, és a többi..


Továbbá, igaz-e, hogy a beírt karok sorrendjén még lehet majd változtatni? Mert ha igen, akkor bent hagyom mind a kettőt, és majd elválik, ugyanis a villamosmérnöki szinte egyáltalán nem érdekel, ez viszont valamennyire igen (bár sok dolgot nem lehet tudni róla, elhelyezkedéssel sem)



Köszi a válaszokat!

2013. febr. 26. 22:43
 9/11 anonim válasza:

Aki az előzőket írta valószínűleg az első pár félév után kibukott mert nem bírta a hajtást.

Ez egy nagyon nehéz és összetett szak. Nem való mindenkinek. Elkötelezettség, felelősségtudat és kitartás szükséges, ami láthatóan nem volt meg benned, kedves válaszló.

2014. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

y döntsem el mivan ha két fasz mond két dolgot mint ha el sem olvastam volna

7

2023. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!