Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PPKE-molekuláris bionikával...

PPKE-molekuláris bionikával milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Mivel elv. SOTE-val közös szak, így SOTE-ÁOK-s ként is részt tudok venni a közös kutatásokban, TDKban?

2013. febr. 25. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen van lehetőség, már több TDK dolgozat készült a SOTE laborjaiban (pl.: Szerves Vegytani, Biofizika, Immunológia... intézetekben)


De az MTA Kísérleti Orvostudományi ill. az Enzimológiai intézetében is jó páran TDKáztak már.



és ami a legjobb, hogy akár már 2. évesen is be tudsz csatlakozni a kutatásokba :)


Szerintem remek elhelyezkedési lehetőségeink lesznek, de mivel csak most végeznek (2013 jun.) az első MSc-sek így csak nyáron fog kiderülni...


de eddig a jelek biztatóak


ja és most fog épülni a szomszédban többezer négyzetméteres SE-PPKE közös bionikai kutatóközpont :)

2013. febr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ok, hogy van egy csomó TDk de az szerintem nem minősül "elhelyezkedésnek", mivel az nem állás és csak egyetemi éveid alatt tudod csinálni (PhD úgyszintén), én állásra gondoltam vagy valamilyen ipari területre akár Mo.-on akár külföldön (pl. gyógyszeripar, stb), mivel álláshirdetéseket nézegetve sehol nem láttam ilyesmire igényt az meg hogy egyetem után 5 évig még van állás a Phd, akkor fizuval, hogy szinte el se tudom magamat tartani nem túl kecsegtető.
2013. febr. 27. 15:01
 3/9 bensdorp ***** válasza:
A kutatásban történő elhelyezkedés megalapozása a jellemzően TDK-val és PhD-vel kezdődik (a SOTÉ-n legalábbis így van).
2013. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor csak kutatásban lehet elhelyezkedni egyenlőre ezzel a diplomával. (Csak gondoltam mivel elég sok a matek, info, infomérnökivel is nagyon hasonló tantárgyak vannak, így esetleg több a lehetőség is.

Amugy ha kutatás, akkor szerintetek SOTE ÁOK vagy PPKE- Molekuláris bionika, később orvosi bionika?

Vagy ha SOTE-ra megyek akkor is ugyanazokban a kutatásokban vehetek részt?

2013. febr. 27. 18:51
 5/9 bensdorp ***** válasza:

Nem csak kutatásban lehet elhelyezkedni vele.

A legtöbbféle kutatásból minden létező diploma közül orvosként választhatsz majd - messze ez fogja át a legtöbb tudományágazatot. Vannak közös kutatások, de a két diplomával más benne a munkaköröd. Ha az informatikai tervezés része érdekel: bionika. Ha a betegségek petomechanizmusa: orvos. Ha a gyógyszerek hatásmechanizmusa: gyógyszerész. Ez egy nagyon leegyszerűsített besorolás ugyan, emellett sok átfedés is lehetséges, de ezek a fő csapásirányok.

2013. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja meg a bionikával le tudod fedni a bioinformatika részeket is (eszközök fejlesztése), de ha akarsz elmehetsz programozónak is, mivel eléggé fogod azt is tudni a végére...Minden csak attól függ, hogyan veszed fel a tárgyakat. Szerintem lesz ebben lehetőség, csak ki kell még alakulnia a dolgoknak.
2013. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én inkább bioszos vagyok, már érdeklődés tekintetében, de igazábol minden ami emberrel kapcsolatos (kutatás, gyógyszerek, stb.) az érdekel. Transzhumanizmus is érdekel.
2013. márc. 3. 01:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja engem is a transzhumanizmus vonz, bár nem verem nagydobra, mivel megijeszti az átlagembert :D


Amúgy kémia nem is érdekelt egyáltalán, de rájöttem, hogy mindennek ez az alapja és érdekes eléggé. Főleg hamar átcsap biokémiába, ami téged érdekelhet. Természetesen itt kb csak egy kis ízelítőt kapunk az orvosis gyógyszerészekhez, vagy vegyészekhez képest. A profok meg is mondták, ezek alapok, senki nem fog pró vegyészként végezni, szóval farmakológiai pályán szerintem csak doktori iskola után lehet elhelyezkedni kb, rengeteg külsős tanulás mellett. Viszont bármi lehet, sok terület felé el lehet indulni. :)

2013. márc. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és a TDK-s témák nagyon érdekesek, megéri beülni alsóbb évesként is az előadásokra. Agyi implantátumoktól kezdve, genetikai kísérleteken át, rák őssejtek vizsgálatáig és mikrofluidikai eszközökig volt nagyon sok minden. Engem gyakorlatilag mindegyik lenyűgözött, hogy hol tartunk már :) Remélem a Corvin negyedben épülő SOTE-PPKE központ megépül mihamarabb. Mire mi végzünk remélhetőleg befejezik. Egyelőre 250 milla kéne az építkezés elkezdéséhez, de a házakat már lerombolták :) Bízzunk benne, nem vonják ki a forrásokat.
2013. márc. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!