Ha van egy emelt szintű fizika, info és angol érettségim (emellett persze közép matek) akkor felvehetnek a SZTE mérnökinfo szakára?

Figyelt kérdés
Faktot kellene választani (10-es vagyok) és angolt és fizikát választottam mert őszintén szólva a matek sohasem ment olyan jól (bár 4-es vagyok, talán csak egyszer voltam hármas) a fizikát jobban kedvelem, szerintem nem annyira elvont jobban lehet használni a képzelőerőt, ami nekem szerencsére van. Szóval ha ezt a 3 emelt szintű érettségit és a középszintű matekot 4-esre, 5-ösre megcsinálom akkor felvennének a SZTE-re?
2013. márc. 4. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ennyi emelt.

Plusz pontot kettőért kapsz (és akkor nyelvvizsgáért már nem is jár, mert kimerült a keret...). Ezek ha gyengébbek is, a plusz pontokkal többet viszel, mintha középszintűd jobban sikerülen. Viszont a harmadikból érdemes lenne a középszint, mert nem mindegy, 90% közép, vagy 60 emelt...


Szigorúan szerintem.

2013. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Angolból igazándiból nem az emelt érettségi miatt megyek hanem mert szeretném fejleszteni magam benne mert fontosnak érzem.
2013. márc. 4. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen négyes matekkal ne mérnök szakmát válassz... A középszintű érettségi egy vicc, viszont mindenhol elvárják hogy a gondolkodás, logika, matek rendesen menjen.


Ha matekból összeszeded magad akkor mellé elég az emelt infó, mert a matek mellé kell 1 tárgyat választanod. Fizikából fölösleges érettségizned, viszont faktra jó ha bejársz. Matek viszont tényleg kötelező.

2013. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted a matekot, akkor gondold át eléggé a mérnökinfót. Mert oda eléggé kell. Mint az informatika is (ugyan úgy fogsz tanulni programozni mint programtervező informatikán).

Én a helyedben az angolt nem venném fel faktnak (persze ez nem azt jelenti, hogy pluszba ne fejleszd magad). Ami nagyon kell az a fizika-matek-informatika. Ezekből legalább 1-ből csinálnám meg az emeltet (ha nem kettőből).

2013. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A matekba mindenképp nagyon bele akarok húzni. Az a helyzet hogy mindenképp informatikus szeretnék lenni, csak még nem egészen tudom azon belül melyik ágat válasszam.
2013. márc. 9. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is mérnökinfóra megyek, matek, fizika fakttal, közép matek, emelt infó érettségivel.
2013. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És felvettek? Vagy még te se tartasz ott?
2013. márc. 10. 07:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Majd idén:) Egyébként 430-450re saccolom a pontjaim, szal valszeg.
2013. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az szép, grat.

A ponthatár most kb. mennyi?

2013. márc. 10. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly 273 volt. 1-2 ismerősöm is 450 pontot kapart össze (lényegében "feleslegesen" - direkt rakom idézőjelbe). De nem kell f.sni, könnyű bekerülni, elvégezni annál nehezebb.
2013. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!