Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet, hogy egyetem nélkül...

Lehet, hogy egyetem nélkül többre mennék?

Figyelt kérdés

Mióta gimis vagyok, azon gondolkodom, hogy milyen egyetemre menjek, milyen szakra, szóval hova tovább... De most, így érettségi előtt arra gondolok, hogy nem is biztos, hogy nekem megérné egyetemre menni.

Nyelvekkel szeretnék foglalkozni, ez az, amihez a legjobban értek, imádok nyelvet tanulni/tanítani, nyelvekkel foglalkozni, és még ebben is szerencsés helyzetben vagyok amiatt, hogy nem csak egy-kettő kell nekem, hanem bármit elém raknak, az tetszik és érdekel.


Továbbá, nem is valószínű, hogy felvesznek egyetemre, ugyanis soha életemben nem tudtam magam rávenni, hogy azt tanuljam, ami nem érdekel. Pl. történelemből vagy irodalomból tudom a fontosabb dolgokat, azoknak is a fő részét, de ha töri/irodalom órára vagy dolgozatra gondolok, kiráz a hideg! Úgy vagyok vele, hogy ha valami érdekel, úgy is utánanézek; műveletlennek sem mondanám magam, mert szinte mindenhez hozzá tudok szólni valamennyit.

Szóval emiatt van, hogy elég rosszak a jegyeim a humán tárgyakból, angolból, franciából viszont korántsem elégszem meg a sulis szintű tanítással.


Arra gondoltam, hogy ha nem vesznek fel egyetemre (anglisztika, angol-biosz tanári), akkor megtanulok egy rakás nyelvet, és azokkal kezdek valamit.


A fő kérdésem: megéri nekem így egyetemre menni?


18F



2013. márc. 24. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Megpróbálni megpróbálhatod, azzal nem vesztes semmit. Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy nem tartom magam műveletlennek, mert fontosabb dolgokban nagyon jó vagyok, de azokat nem tanítják iskolákban. A jegyeim nekem sem tükrözik a valós tudásomat. Mert van hogy nem figyelek doga közben és rosszabb lesz vagy valami... A nylevtudás az egy nagyon fontos dolog. És hasznos is. Lehet hogy egy érettségi + középszintű nyelvvizsa vmilyen ritkább nyelvből jobb állásod lesz mint annak aki agyonra tanulta magát.De azért próbáld meg az egyetemet
2013. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az angol után japánul tudok a legjobban, szóval érdemes lenne erre elindulni?
2013. márc. 24. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, japán szakon sok a csaj ;)
2013. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyon jó borravalót fogsz kapni londínerként.


szóval, kéne egy nyelvtanári diploma, minimum ...

2013. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ritka nyelvek mellé inkább egy másféle diplomát szerezzél be...fontos a diploma..igen mert hatalmas előnnyel indulnál a munkaerő piacon.
2013. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!