Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kötelező lessz adnom magyar...

SylarFox kérdése:

Kötelező lessz adnom magyar nyelv és irodalom érettségit?

Figyelt kérdés
A felsőfokú tanulmányaimat magyarországon szeretném folytani, pontosabban a semmelweis egyetem átlag orvosi szakán, a 2013-as tanévben. A bökkenő pedig ott kezdődik, hogy a középiskolai átlagot beszámitják az érettségi mellé a felvételi pontokba, azon belül a magyar nyelv és irodalmat is. Én Kárpátalján élek, és a közép iskolát pedig ukrán nyelvü tanintézményben végeztem/végzem. Ahol viszont nem oktatnak magyart. Szóval magyar nyelvet és irodalmat csak álltalánosban tanultam. Mire számithatok? Talán érettségit kellesz adnom abból is?

2013. márc. 26. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Vagy beszámítják neked az ukránt, vagy egyszerűen duplázzák a biosz-kémia érettségi pontjaidat.
2013. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amúgy meg pontosan milyen középiskolás tantárgyakat számititanak be a felvételibe, magyarországon?
2013. márc. 26. 11:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Magyar, matek, történelem, idegen nyelv, egy választott természettudományos tárgy.
2013. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magyar nyelv és irodalom, matek, történelem, egy élő idegen nyelv, + valamilyen választott tárgy (1 elég) (ez nálad a biosz lesz gondolom meg még a kémia vagy a fizika).
2013. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mármint ezek adják a tanulmányi pontokat(max 100 p..) Vannak még az érettségi pontok: magyar, matek, töri, idegennyelv, + bármilyen választott tárgy.(max 100 p.)

Ezekhez jön két kiválasztott érettségidnek az eredménye (100-100 pont, a százalékoknak megfelelően).

Végül a plusz pontok nyelvvizsgáért, emelt érettségiért, OKTV eredményért, országos sporteredményért, hátrányos helyzetért stb.

2013. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt lehet számolgatni.

2013. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Orvosin plusz pont csak a 2 kötelező emelt érettségiért jár és ott meg is lesz max. kapható plusz 100 pont.
2013. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pontosan :) Tehát hiába van nyelvvizsgád is, azért már nem kapsz pontot.
2013. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznosak a válaszok. Köszönöm!

Ha nem gond lenne még egy buta kérdésem: mivel tanulok angolt és tanulok ukránt is, nekem ez mindkettő beszámolódik idegennyekvként? vagy csak az angol?

2013. márc. 26. 12:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Amelyikből jobban sikerül az érettségid :) Te döntesz.

Bár nem tudom, az ukrán nem inkább "anyanyelv" érettséginek számít ott? Mert akkor az angol, amit néznek.

Én a helyedben írnék az info@felvi.hu -ra

2013. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!