Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Abbahagyjam az egyetemet, ha...

Abbahagyjam az egyetemet, ha rájöttem, hogy nem érdekel és csak szenvedés az egész?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök szak.

Már vagy 2 hónapja ezen jár az agyam...


2013. ápr. 1. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hányad éves vagy? Ha még csak most kezdted, akkor lehet, hogy érdemesebb abbahagyni és másba kezdeni. Viszont ha már beleöltél néhány évet, energiát, akkor be kellene fejezni, mert legalább lesz egy végzettséged. Hasonló cipőben járok én is. Nem érdekel, amit tanulok, de muszáj, mert a munkahelyemhez ez kell. Összeszorítom a fogam és csinálom. Folyton azon jár az agyam, mikor lesz már vége. Ráadásul én munka mellett tanulok és az ünnepek, a szabadságom mind a tanulásról, vizsgázásról szól. Már nagyon elegem van!
2013. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy állsz az elmúlt félévekkel megszerzett kreditek ügyében. Ha eddig haladtál a tanulmányaiddal és megvan minden kredited, vagy legalább a továbbjutáshoz szükséges krediteket megszerezted akkor "szenvedj" tovább. Ha meg látod hogy gáz van, akkor is várd meg a nyári vizsgaidőszakot, és utána dönts.
2013. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első éves vagyok (1.félévben meg lett amúgy minden tárgyam) és valószínűleg végig is tudnám csinálni, szenvedésekkel.

Milyen szakra jársz/hova?

Nem dolgozom mellette, de így is kínszenvedés, nincs motivációm sem a tanulásra, mert nem érdekel a dolog, persze diploma meg minden, de nem valószínű, hogy szívesen dolgoznék benne.

2013. ápr. 1. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Nos ha az első félév ment akkor semmi esetre se hagyd abba szerintem. Az leső sokkon túl vagy..igaz innentől sem könnyebb az egyetem.

Én már jócskán felnőtt vagyok, ebben az évben fogom szerezni ez első diplomámat egészségügyi karon igaz rá fél évre rögtön a másodikat is jogi karon igazgatásszervező szakon. Mindkettő levelező tagozat.

Az hogy nem érdekel..nos ha kifejezetten tudod mi az ami érdekel(ne) és el is lehet vele helyezkedni akkor változtassál. Ha csak úgy alapból, és nyűgös vagy, és magad se tudod hogy merre mennél tovább akkor vegyél erőt magadon. Menjél el diákmunkára egy rövid időre, ha még nem próbáltad. Azért ajánlom, mert végzettség nélkül pont ugyanilyen munkád lenne, csak onnantól az nem egy ideiglenes kis pénzkereset az életedben hanem a mindennapjaid. Ha tetszik a helyzet a beosztás és a munka akkor hajrá tiéd a világ. De kötve hiszen hogy minimálbéren szeretnél az utolsó beosztott lenni hosszú ideig. Persze számít a családi háttered is. Ha be tudsz ülni egy jól prosperáló vállalkozásba dolgozni akkor más a helyzet. Sajnos ezek a lehetőségeid vannak.

2013. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nehéz döntés... :S

Ezért is gondolkozom rajta sokat, mindenképp befejezem ezt a megkezdett félévet, és akkor még ott a nyaram dönteni.

Természetesen nem szeretnék egy utolsó csicskás lenni egész életemben, de van pár szakma, ami tetszik.

2013. ápr. 1. 12:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakma? Mit értesz szakma alatt? Mert ha egy okj képzésre gondolsz, az a csicska státusz legtöbb esetben. (kivéve ha vállalkozol a szakmádban)
2013. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!