Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sürgős! Mit lehet tenni?...

Sürgős! Mit lehet tenni? (Asztalos szakma)

Figyelt kérdés
Bútor asztalosként tanulok és már az alapokkal baj van,de nagyon szeretnék asztalos lenni csak még nagyon el vagyok maradva.. Szóval fűrészeléssel lenne a baj.hogy nem tudok szinte egyenesen fűrészelni,ronda lesz,görbe a fűrészelésem.(nem erősen csínálom mint egy idegbeteg) és a vésés sem az egyik erőségem..Tudom röhejesen hangzik,és az is,de azért szeretnék tippeket,tanácsokat hogyan tudnék ezen javítani.köszönöm!

2013. ápr. 23. 20:14
 1/8 anonim válasza:

A fűrészelésnél nagyon odafigyelsz ,hogy egyenesen tartod és nem lesz baj.Vésésnél meg odafigyelsz ,hogy ne vésd el a kezedbe lévő anyagot.

Konkrétan ,hogy mi a baj azt nem tudom ,mert ilyenekkel sosem volt problémám ,de gyakorolj sokat otthon is valami fadarabon ,próbáld meg minél egyenesebben tartani és menni fog.Csak oda kell figyelni

Több évet dolgoztam asztalosműhelyben ,de végzettségem nincs ,úgyhogy írhatna ide valaki olyan aki ezt tanulta is , nem csak odarakták egy gép elé.

2013. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sanyimester válasza:

Sok gyakorlás, és idő, türelem.


A fűrészelés, keretes, rókafarkú, japán? Először is éles fűrész, és nem rá nyomni, hanem csak szinte, csak az anyag fölött húzogatni.


Vésést mindig éles vésővel kell készíteni, különben elvágod a kezed. A vésőt csak addig üssed, amíg vág az anyagban, tehát egy két ütésnél nem többet, utána oldalról vésd ki a lyukat.

2013. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! megpróbálok akkor minél jobban teljesíteni majd :). A fűrész nevét nemtudom megmondani..kicsit a japánhoz hasonlít de mégsem.csak egy ilyen kis egyszerű fűrész aminek hengeres a markolata(az már fából van)
2013. ápr. 24. 20:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat.Illesztőfűrész :)
2013. ápr. 25. 12:21
 5/8 supra01 ***** válasza:

Szia!

Na, akkor Te vagy az én esetem:

Én is így kezdtem, mikor keretes fűrésszel kellett vágni:D

Be kellett húzni egy egyenes vonalat, és amellett levágni!

Egész nap ezt kellett csinálni.

Hát nekem a nap végére sikerült egy vödör faéket legyártanom:D

De csak azért, mert nem tudtam még a technikáját!

De utána a legjobb asztalos lettem, technikus és most egyetemista Sopronban!

Ha ez szeretnél lenni, akkor gyakorlás az egész, persze, ha nem vagy eleve egy "kacskakezű", de akkor is lehetsz jó asztalos, csak kicsit nehezebben mennek a dolgok majd!

Ha akarod, adok tanácsokat, csak írd le pontosan, hogy i a gond, kicsit részletesebben (milyen fűrész, milyen feladat, milyen fa stb) és elméleti anyagban is tudok segíteni ha kell!

2013. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! hát nagyon még énsem tudom a technikáját viszont nagyon szeretnék asztalos lenni! eleve az hogy lucfenyőn kialakítani a fogazásokat és nem lesz egyenes,ronda lesz a végén,és sok esetben össze sem illeszkednek a csapok :\.
2013. ápr. 25. 17:06
 7/8 supra01 ***** válasza:

Keretes illesztő fűrésszel dolgoztok?


A fogazás alapja a jó berajzolás.

A fogazás akkor lesz szép, ha a fűrészelést profin megtanultad, mert különben nem te irányítod a fűrészt, hanem csak vágsz és a fűrész arra megy amerre szeretne! Ezért nem lesz szép a fogazás ill. csapozás.

2013. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából aki akar az dolgozhat keretes fűrésszel is,aki meg illesztővel az illesztővel,nagyon választásunk nincsen :S köszönöm szépen :) megpróbálok majd a válaszok alapján változtatni a dolgokon.:)
2013. ápr. 25. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!