Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MoME formatervezés alapképzésr...

MoME formatervezés alapképzésre a bejutás nehéz?

Figyelt kérdés

Hamarosan a továbbtanuláshoz érkezek és már el kellene döntenem, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni. Mindig is foglalkoztattak a szép dolgok, az ízléses, modern bútorok. Nagyon szeretnék ezzel foglalkozni a későbbiekben, bár eddig azt nem tettem meg, hogy előkészítsem magam. Interneten találtam rá erre ez egyetemre. Mit gondoltok, ez az irány ezen az egyetemen megfelelő lesz nekem? Mi szükséges a felvételihez? Rajztudás, munkák? A tandíjak hogyan alakulnak?

Még 1 évem van.


Előre köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 25. 18:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
egyszerű falusi gyerek vagyok, bár nem vagyunk milliomosok, de azért a tandyjat tudnánk fedezni 400 ezer forintig.
2013. ápr. 26. 14:33
 2/14 anonim ***** válasza:

van államilag finanszírozott szakok, a 400e ft kevés, mert 700-tól indulnak. bejutni rohadt nehéz, főleg azért, mert jó hírű egyetem, és akkor azt még nem is nézted, hogy 10 fősek az alapképzési szakok.

a felvételihez az érettésig pontjaid nem szükségesek, csak érettségid legyen. nagyon nagyon jól kell tudnod rajzolni, jól kell mozognod az egyetemes és kortárs művészetekben(főleg a szakterületeden)...ennyi:) a felvételi egyébként 3 fordulós.

2013. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A rajztudásom nem olyan rossz, de nyilván itt a térlátás számít, nem is igazán az elvont "festői" rajztudás.

Nyilván szakirodalom olvasásával és a rajztudás fejlesztésével lehet esélyem. Gondolom, hogy az államilag finanszírozott helyekért a hátrányos helyzetű, távoli térségekben lakók juthatnak hozzá. Erről tudsz valamit? A felvi és a Mome oldalán nem találtam az államilag finanszírozott helyek kritériumairól semmit.

2013. ápr. 29. 13:45
 4/14 anonim ***** válasza:

"Gondolom, hogy az államilag finanszírozott helyekért a hátrányos helyzetű, távoli térségekben lakók juthatnak hozzá"


ez nem így megy. nem kell hátrányos helyzetűnek lenni ahhoz, hogy 700.000 forintot fizess az egyetemnek félévenként, 3 éven át.

amelyiket megjelölöd, arra felvételizhetsz. ha fizetőset, akkor arra vehetnek fel, ha támogatottat, akkor arra.

2013. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De azért számít, hogy a jelentkezők "rá vannak-e utalva" az állami támogatásra. nem?
2013. ápr. 29. 19:10
 6/14 anonim ***** válasza:
nem nézik. nyilván csányi sándor gyermeke ha finanszírozottra menne mindenki kiakadna, de ilyen nincs.
2013. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ami fontos:

-jó rajztudás, ami az adott tanszék elvárásait kielégítik

-művészettörténet ismerete az adott témában

2013. ápr. 29. 20:05
 8/14 anonim ***** válasza:
igen:)
2013. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
+ kreativitás.
2013. ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. ápr. 29. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!