Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A munkaügyi központoknál a...

A munkaügyi központoknál a tanfolyam hogyan működik?

Figyelt kérdés
Valaki végzett így el tanfolyamot ?

2013. máj. 2. 09:19
 1/2 anonim válasza:

A kérdésből feltételezem, hogy még nem voltál így a legelejétől írom le a folyamatot.

Nálunk így zajlott:

Bementem a munkaügyi központba, van egy kis gép azon kiválasztottam a helyi kirendeltséget és kaptam egy számot, sor kivár majd be. Mondtam, hogy szeretném, hogy felvegyenek a nyilvántartásba, mert jó volna valamilyen tanfolyamot elvégezni, kérték a személyit, lakcímkártyát, adókártyát, illetve iskolai papírt, nálam jelen esetben elegendő volt az érettségi bizonyítvány is amit lefénymásoltak, papírok aláírása, és meg is vagyunk. Mondták, hogy hol/kitől lehet érdeklődni a tanfolyamok után. Ha indítanak olyan tanfolyamot, ami érdekel, akkor kell írnod egy kérvényt, ezt benyújtod. Ezek után részt kellett venni egy gyorstalpalón ahol konkrétan a munkakeresésről tartottak egy hosszas konzultációt, erről, no comment, majd rá jössz te is hogy milyen ha nálatok is van ilyen. Ezek után el kellett menni az országos közegészségügyi központba ahol orvosi alkalmasságit csinálnak. Ha alkalmasnak ítélnek, akkor már csak a felvételi teszt van hátra (megadják hol, és nagyjából mi az amivel kapcsolatos a teszt) ahol ha jól emlékszel minimum 50%ot kell elérni. Ha ez is meg van, akkor az orvosi illetve a felvételiztetőtől kapott papírral vissza kell menni a munkaügyibe (az utazás során vásárolt jegyek pl. vonat, bkv vonaljegyet is vidd, mert megtérítik). Majd írtok egy úgymond „szerződést”, elmondják, mennyit fogsz kapni a tanfolyam után, hogy x% megtérítik a közlekedés költségét, illetve hogyha saját ok miatt abba hagyod a képzést, akkor meg kell térítened a képzés díját. Utána már csak várni kell, hogy kezdődjön a képzés.

Ez az én esetemben nem történt meg kevés volt a tényleges jelentkező a tanfolyam elindítására, ez alatt azokat értem, akik mindenre megkapták az alkalmasságit.


Szóval nálam ez így nézett ki, azt még hozzá tenném, hogy itt nálunk a vidéki kirendeltségek nagyon kevés tanfolyam lehetőséget kapnak. 1 év alatt közel 5 képzést indítottak abból 1 érdekelt, de végül azt sem indították el. Illetve hogy ez is már 2 éve volt, ha jól tudom azóta változott pár dolog, hogy pontosan mi azt nem tudom. De ha bemész úgy is mindent elmondanak minden instrukciót.


További szép napot.

Üdv.

2013. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Regizve vagyok már rég ,meg van listám a tanfolyamokról , csak még nem volt időm bemenni és érdeklődni . azért köszi :)
2013. máj. 2. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!