Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség, iskolák...

Milyen végzettség, iskolák szükségesek ahoz hogy dietetikus legyen valaki?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 12:46
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
42%
anyum ápolónő és utána tanulhatott dietetikusnak , 15 éves vagyok mikor tanult olyan 11 lehettem ,annyit láttam hogy 2 hatalmas nagy vastag könyvet kellett emgtanulnia és abbo lfelelt:D
2009. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

ÉRETTSÉGI?ORVOSI EGYETEM?

MÁS A DIÉTÁS ÁPOLÓNŐ AZ NEWM EGYENLŐ A DIETETIKUSSAL -A DIABETOLÓGUSSAL!

2009. szept. 29. 12:55
 3/22 anonim válasza:
34%
anyám dietetikus ne tudd má jobban csak segiteni akartam mindegy jo hülye vagy pff..
2009. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Felsőfokú dietetikus képzés számos egyetem (Semmelweis, Corvinus, Pécsi) egészségügyi ill. élelmezéstudományi főiskolai karán, külön szakirányként választható
2009. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
13:17es köszönöm! 15éves válaszoló azért szálljál magadba hogy ennyi idősen hogy kéne beszélni az emberekkel!
2009. szept. 29. 13:20
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én dietetikus vagyok. Pécsen végeztem. Képzés kétféle van már alapszak ami főiskolai van:

PTE-ETK Pécsi képzési kzp. és SE-ETK-n

Egyetemi képzést indított a Corvinus egyetem és a Debreceni orvosi ha jól tudom.


Tehát a kérdésedre a válasz érettségi+főiskola+ egyetem ha egyetemi diplomát is akarsz.


De lebeszélnélek róla nem éri meg. semmibe veszik az embert mind a betegek-kliensek- mind az ápolók és mind az orvosok.



Off: 15 évesnek üzenem ahelyett,hogy így besszénél idegenekkel tanuljál. Anyukád nem dietetikus valszeg csak diétás nővér, mert két vastag könyv bemagolása egy 10 hónaposon kevés.... Vagy 4 évig járt fősulira és most diplomázott mikor a 15-t töltötted? Voltál a diploma osztóján?

2009. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
14:17-es köszönöm szépen:)!Van már egy szakmám és estin most teszem majd le az érettségit!Nagyon érdekel ez a terület de azok a tapasztalatok amiket mondtál nagyon elbizonytalanitottak abban hogy valóban ezzel szeretnék e foglalkozni a jövőben!Ha ennyire semmibe veszik a diabetológusok dietetikusok munkáját!
2009. szept. 29. 14:27
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Se-ETK dietetikus. Csak ezt ismerem. Nálunk ugyan a képzés szép meg jó, de ha nem tudsz időben jó helyre elhelyezkedni, akkor tényéleg nem a legjobb szakma. Sajnos tényleg nem éri meg :(
2009. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
:( :'(
2009. szept. 29. 14:41
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a diabetológus vesz semmibe egy sima házi orvos is azt mondja a betegének, hogy epe diéta nézze meg a gugliban minden ott van a neten....:((((


Én 2002-ben végeztem szeretem,mert nekem ez a hivatásom.. de rohadt sok harc és meló,hogy legalább a saját osztályodon elismerjenek,mint szaktekintélyt. S akkor még ott a hétköznapi élet... mindenki ért az evéshez...diétához...

2009. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!