Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész diplomával lehetséges?...

Vegyész diplomával lehetséges? (Többi lentebb. )

Figyelt kérdés

-Lehetséges e a honvédségnek dolgozni (nőként)?

-Lehetséges e a fizetésből eltartani a családot

-Lehetséges e kutatásban dolgozni?

-Lehetséges e sikeresen elvégetni az egyetemet, ha biosz-kémia tagozaton vagyok, így értelemszerűen kevesebb matekom van, mint a matek-fizika tagozatosoknak, pedig úgy tudom, arra is szükségem lesz.

Kérem olyan válaszoljon, akinek tapasztalatai, vagy pontos és megbízható információforrásai vannak!

Köszönöm!



2013. máj. 29. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A honvédségnél van vegyvédelem, oda szerintem jó a vegyész képzettség, de ez csak tipp. A fizetés nem rossz, a 2009-es hivatalos adatot tudom fejből, az 230.000 forint/hó nettóban, átlagosan. Pályakezdőként nyilván kevesebb, később akár 300.000 is lehet. Kutatásra simán van lehetőség, főleg ha szerves kémiával foglalkozol. Gyógyszerek, növényvédőszerek, kártevőírtók, designer-drogok elleni harc, szelektív szintézismódszerek, ezek mind nagyon jó kutatótémák és kereslet is van rá. Matek tényleg kell, de ne aggódj ha nem megy az emelt érettségi. Nyilván könnyebb az egyetemi matek ha tudsz deriválni, integrálni, de abszolút tanulható akkor is ha nem. Ilyenkor kicsit a szenvedősebb tárgyak közé tartozik, egy jó emelt matekos alappal inkább a láblógatósabbak közé esik vissza.
2013. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

És gyógyszerészként a honvédségnél?

2013. máj. 29. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Erről viszont semmit nem tudok... Bár az lenne a logikus ha lenne a katonaságban gyógyszerész. Ne vedd azért készpénznek.
2013. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én PE-s vegyész hallgató vagyok. Az első választ annyival egészíteném ki, hogy azért matek emelttel sem láblógatós az egyetemi matek. Középiskolában csak a hatványfüggvények deriválását, illetve a határozott integrál egy nagyon kis szeletét tanítják, szóval nem lesz egy alapvető deriválási, és integrálási tudásod, csak két részlet amik nem is tesznek ki egy típusfeladatot. Én emelt matekos voltam, és az egyetemi matek azért így sem volt könnyű. Viszont az igaz, hoy inkább szorgalom kell hozzá mint gondolkodás. Rengeteg időt kell beleölni, de ha a típusfeladatok mennek akkor nem lesz gond.

A fizetéseket viszont jól írtad :)

Amúgy itthon egy az országos átlag a gyógyszerészek között bruttó 330.000ft, ami elég jó szerintem.


Amúgy szerintem simán elvégezhető a vegyész szak biosz-kémia szakosként. Sőt még jobban is jársz ezzel mintha matek szakos lennél, szerintem. Gondolj bele matek (pl. a PE-n) 2 félév van, kémia meg minden félévben több tárgy is. Én vegyipari szakközépből jöttem a PE-re és nem volt különösebb gondom a matekkal.

Kutatásban természetesen van lehetőség dolgozni vegyészként. A kutatási szféra a vegyészek egyik fő megrendelője (a másik az analitika és az ahhoz kapcsolodó dolgok).

Szerintem a katonaság és a gyógyszerészet nem összeegyeztethető, de nekem sincs erről konkrét infóm. Külön-külön viszont tuti, hogy van lehetőség munkára.

Szóval mind a négy kérdésedre a válasz, igen lehetséges :)

2013. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!