Egyetemistaként adhatok magánórákat?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon jó voltam matekból, magyarból és töriből. Nem tanárnak tanulok, de türelmes vagyok és sok barátomnak, ismerősömnek segítettem már, korrepetáltam őket. Hiába kerestem diákmunkát egyszerűen nem kapok, erre felénk nincs lehetőség. Végül erre gondoltam. Inkább általános iskolásokat vállalnék, esetleg középiskolásokat. Szerintetek?
2013. jún. 11. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én angolt tanítok így már 2 éve és egész szép kis zsebpénzem van belőle :) felsőfokú nyelvvizsgám van belőle, illetőleg így 2 év után kezd lenni egy kis pedagógiai tapasztalat, amit most tavasszal gyarapítottam azzal, hogy önkéntes munkát végeztem fogyatékos gyerekekkel foglalkozó iskolában. Amit tanácsolok: először ne kérj túl sokat az óráidért, de arra is figyelj, hogy olcsó húsnak híg a leve. Én 2 éve 1000 ft/60 perccel indítottam, most ugyanennyi pénzért 45 perces órákat tartok. 1-2 múlva pedig szintén szeretném emelni. Tehát ahogy gyűlnek a tapasztalatok, úgy emelem az árakat. Mert mondjuk 1500 ft még megfizethető az egyszerű földi halandók számára, de annyiért már adni is kéne valamit (legalábbis itt vidéken). Órákra mindig készülni kell, ha olyan diákom van, akinek adott esetben nekem kell összeállítani az anyagot, mert nincs könyve (van ilyen, Németországban él és skype-on tanulunk), akkor az akár plusz 1 óra felkészülést is jelenthet. De az anyagokat mindig megtartom, rendszerezem, így később fel tudom használni, ha egy másik diák hasonló célokkal rendelkezik. Így pl nyelvvizsgára felkészítő saját anyagot csak egyszer kellett összeállítanom, azóta megvan. Légy jártam az érettségiben, az aktualitásokban. Ne felejts el érdekességekről is beszélni, hogy színesebbé tedd az órákat. Mindig adj házit, az a kulcsa mindennek. Persze, ha valaki nagyon jól teljesít, akkor 1x 1x megajándékozhatod azzal, hogy jó, akkor kivételesen nincs házi. Ne hagyd, hogy becsapjanak, ha tudod, hogy te mindig adsz házit, a gyerek meg esküdözik, hogy nem volt, akkor az legyen gyanús. Ne félj beszélni a szülőkkel, ha lusta és trehány diák kerül hozzád (volt ilyen sajnos). Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha később beugrik még valami, akkor majd írok. Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan :)
2013. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én középiskolásként korrepetálok angolból.

szerintem simán, én apród.hu oldalon találtam tanitványt.

a korrepetálásnak szerintem nem a házi a lényege, azt ő megtanulja rendes órán, hanem inkább az, hogy legyen aki kikérdezi, aki elmagyarázza és akivel begyakorolja, hogy ne egyedül kelljen, mert úgy sokkal könnyebb, ha ott van valaki akiben megbizik és fel mer tenni olyan kérdéseket amit mondjuk órán nem mert kinevetnék. megismered, látod hogy min kell javitani, és együtt dolgoztok rajta. én csak akkor adok házit, ha van egy nyelvtani szerkezet ami nagyon nem megy neki, és csak úgy lehet begyakorolni, ha sokat ir. egyébként meg jobban szeretem élvezhetővé tenni az órákat, angolul beszélgetni, stb. azzal tanul is és még jól is érezzük magunkat.

2013. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz a NAV-val mert ismertségi körben büntettek már meg magánóra miatt egy tanárnőt.
2013. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
van rá mód hivatalosan is..
2013. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen tényleg, azzal vigyázz, hogy ez hivatalosan adócsalás, ha nem adsz róla számlát és nem adózol belőle. Nővérem a NAV-nál dolgozik, így én magam is tudom, hogy milyen állapotok vannak. Mari néni felnyomja a szomszéd 2 gyerekes egyedülálló anyukát, mert korrepetál matekból és nem adózik utána és ilyeneket. Szóval ezzel azért vigyázz. Akiről tudod, hogy egy senkiházi alamuszi szemétláda, annak inkább ne reklámozd, hogy Te ezt csinálod. Persze elég sokan tesznek így, szóval nem hinném, hogy bajod lenne belőle, különben meg a nővérem és hozzá hasonló dolgozók az ilyen eseteket mindig félrerakták és csak akkor foglalkoztak vele, ha muszáj volt. Értem ezalatt, hogy mindig volt ettől sokkal fontosabb, nagyobb összegű adócsalás, tehát ez elég mellékes. Plusz ilyenkor 10-ből 9-szer névtelenül nyomják fel az embert, amivel alapból nem foglalkoznak. 1. válaszoló voltam.
2013. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jún. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!