Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik egy felvételi...

Hogyan zajlik egy felvételi egy középiskolába/ gimnáziumba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én írtam matekból, magyarból meg biológiából. És volt szóbeli is biológiból (3 kérdést kellett húzni), mert tagozatra jelenkeztem.
2009. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és mennyit kell min. teljesiteni hogy felvegyenek?
2009. okt. 11. 21:44
 3/14 anonim ***** válasza:

A felvételi kérlek szépen az olyan mint egy tz. vannak előkészítők amik az írásbeli készítenek fel. Ezek általában vagy Januárban vagy Decemberben indulnak, hogy melyikben azt pontosan nem tudom. Az írásbelinél kapsz egy levelet attól az intézménytől, ahova felvételizel. Pontosan leírják, hogy hányra menj és melyik nap. Ha odaértél az írásbelihez, megkeresed a beosztást, hogy melyik teremben írod. Miután megírtad hazamehetsz. Valamennyi idő után mész szóbelire.Ne ijedj meg, légy magabiztos és mosolyogj. Válaszolj a kérdésükre illedelmesen és fegyelmezetten. Ha mindez megvolt a szóbeli és írásbeli szintén eltelik valamennyi idő és a sulik honlapján fenn lesz, hogy kit vettek fel és kit nem. Ennyi. Ja és még valami az írásbelire és a szóbelire szépen ünnyeplóben jelent meg és NE legyen miniszoknya vagy kivágott blúz. a szakadt rib@anc kinézetet nem bírják a tanárok. De elnézést, ha nem vagy szkadt rib@anc. csak tényleg vannak akik kípesek "hiányos" öltözetben megjelenni ilyenkor.Aztán Június végén vagy Júli elején mész beiratkozni az csak egy sima diákkészítés és egy orvosi papír kitöltése.

Remélem segítettem. És a legfontosabb NE GÖRCSÖLJ! Én az egyész felvételit le sz@artam és mindenhova felvettek mert nem izgultam túl az egészet.

Sok sikert :D

2009. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból meg matekból központi írásbeli van, mindenki ugyanazt írja. Az iskolák tarthatnak szóbelit is, ha akarnak, de ez, hacsak nem valami speciális tagozat, csak egy általános tájékozottságról szóló kb 10 perces beszélgetés, melyre bekérik az ellenőrződet és még néhány füzetedet is, pl a magyart. Hogy mivel lehet bekerülni, ezt iskolája válogatja, van, ahol csak a hozott osztályzatokat nézik, jobb iskolákba nehezebb bekerülni, gyengébb iskolákba könnyebb. A középiskolák novemberben tartanak nyílt napot és a honlapokon is tájékozódhatsz.
2009. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha egyszer nem ment a felvételi utána megprobálhatod mégegyszer?
2009. okt. 11. 21:59
 6/14 anonim ***** válasza:

Valahova biztos felvesznek, márcsak azért is, mert az oktatás kötelező. Egy nyolcadikos legalább 3 középiskolát beír, egyre alacsonyabb színvonalban, valamelyikbe 95% eséllyel felveszik. Ha mégse, akkor kijelölnek számára egy iskolát. Ugyanabba az iskolába nem tudsz kétszer elmenni felvételizni, főleg, hogy az írásbeli központi, tehát egyszerre van.

előző

2009. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szoval életembe egy suliba 1 szer tudok pályázni? nem lehet vmi javitó féleség?
2009. okt. 12. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:
tudtommal nem lehet. ezért is fontos hogy jól írd meg.
2009. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nem egy témazáró dolgozat, hogy bocsika, nem készültünk, hadd javítsunk. Van még fél éved, készülj! A felvételizőkből, akik elérték a szintet, feltöltik az iskola létszámát. Nem fognak arra várni, hogy valaki azt mondja, hogy ja, bocsánat,nekem nem sikerült, még egyszer szeretnék. Egyetemre felvételizhetsz, ahányszor akarsz, mert ott kihagyhatsz egy vagy több évet. A középiskolát viszont muszáj elkezdened. Meg miből gondolod, hogy ha 10-én nem sikerül, akkor majd 17-én fog?
2009. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Azért van várólista is. Legalábbis amikor én felvételiztem akkor még volt (középsuliba biztos, egyetemre is van gondolom).
2009. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!