Szerintetek nehéz lenne egyszerre letennem estin az érettségit + mellette egy pincér OKJ-t?

Figyelt kérdés
2 évem van még hátra a középsuliból, idén beadtam a jelentkezésemet esti tagozatra. A városban egy oktatási központban oktatnak OKJ keretében szakmákat, aminek a feltétele min. a középiskolai 10. osztály. A gimi heti 2x lenne, és a szakmai tanfolyam is, különböző napokon, napi 4 óra, a tanfolyam 8 hónapos. Mindig jó átlagú tanuló voltam, szerintetek hülyeség lenne ezt a kettőt kompenzálni 8 hónapig? Az érettségi mégis fontosabb, szeretnék egy jó eredményűt írni, majd később fősulira menni vendéglátási szakirányban, de addig is szeretnék egy szakmát magam mellett tudni...

2013. júl. 9. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán, egyik sem túl megerőltető.
2013. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
végül a pincért választottad?:)
2013. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából csak azt nem szeretném, ha a tanfolyam hátráltatná a középiskolai tanulásomat... ezért nem tudok dönteni, tanács kéne. Megpróbáljam?

Utolsó: szerintem keversz valakivel :)

2013. júl. 9. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor elnézést, volt már valaki, aki ugyanezt kérdezte. de akkor leírom neked is, én egyszerre tanultam szakmát, érettségit, és még dolgoztam is mellette. semmi sem lehetetlen, de nehéz, stresszes évek voltak. végül minden nagyon jól sikerült, az érettségim átlaga 4,7 és van közte 80% feletti emelt is, úgyhogy szinte biztos, hogy felvesznek egyetemre. én mindenképpen csak bátorítani tudlak, csináld, és ne add fel, ha nehéz lesz akkor se. mert biztosan lesznek nehéz pontok. :)


egyébként betöltötted már a 18at?

2013. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi :)

igen, betöltöttem, nem rég.

2013. júl. 9. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán menni fog..nem egy akkora dolog egy pincér képzés..

pláne ha felsőoktatásba tervezel továbbtanulni érettségi után..akkor ez sima ügy középiskola mellett..

2013. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!