Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetöségeim vannak?

Milyen lehetöségeim vannak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. (ugye "nem tanköteles") nagyon elbasztam 2 évet.. azaz megbuktam. most mennék 11. be ha sikerülne a pótvizsga, de nagyon affelé hajlok, hogy nem fog.Szegeden és környékébe hová megetnék? Mit tudnék csinálni?? nagyon szeretnék kezdeni magammal valamit de nincs ötletem. Érettségi alapbol kihuzva, valami szakma kellene. De hova vennének föl?

2013. júl. 21. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen tárgyból buktál meg?

Először próbáld meg a pótvizsgát

2013. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 tárgyból buktam. töri magyar és fizika. tehát más lehetöséget keresek.. természetesen készülök meg megpróbálom. arra lennék kiváncsi hogy ha mégsem sikerülne abban az esetben merre tudnék tovább menni.
2013. júl. 21. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül a pótvizsga, akkor olyan szakmát tudsz tanulni, ahol 8 általános a követelmény. Szegedi szakképző iskolákban tudsz érdeklődni milyen szakmák indulnak 2013-szptembertől. Itt egy gyűjtő oldal, de szerintem az Csongrád Megyei Oktatási Hivatalba ha bemész ott tudnak igazán segíteni neked.

[link]

2013. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyan lehetoseg van h a 10. Osztályra beiratkozok egy másik iskolába?
2013. júl. 23. 15:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van, még erre lehetőséged, hogy nappalin tanuljál. Csak iskolát kell keresned. Miért ne lenne?
2013. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ertem. Köszi! Csak beszartam kicsit hogy bezarul elottem sok ajto mert mindenki azt mondja h betoltottem a 18 at mostmar b*szhatom mert nem vesznek fol sehova. Remelem talalok olyan sulit ahol folvesznek. Köszi a segitseget!
2013. júl. 23. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Ide másolom neked a hatályos közoktatási törvény idevágó részét.

"Nappali rendszerű iskolai oktatásban a tanuló abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyben betölti70

a) nyolc évfolyamos általános iskola esetén a tizenhatodik,

c) középiskola és szakiskola esetén a huszonkettedik

életévét."

Ha értelmezted az olvasott törvény szakasz akkor láthatod, hogy a 18. életév nem vízválasztó, csak annyiban hogy már nem vagy tanköteles. De az hogy nem kötelező a középiskola számodra azt nem azt jelenti, hogy ha te akarod akkor sem lehet iskolába járnod. Mint látod 22 éves korodig lehet nappalin tanulnod, semmi gond. De azért húzzál bele..hogy legalább 20 évesen meglegyen az érettségi, akkor még egy ingyenes nappali okj is belefér az idődbe.

2013. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!