Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8 évvel ezelőtt elvégeztem...

Szmöres kérdése:

8 évvel ezelőtt elvégeztem egy főiskolát de nem tettem záróvizsgát és nem diplomáztam le.3 töltelék tantárgyon kívül minden vizsgám, aláírásom megvan. Milyen lehetőségem van ha most szeretnék lediplomázni?

Figyelt kérdés
Mivel most már más a képzési forma ezt nem fejezhetem be, lehet-e és ha igen hogyan "beszámíttatni" a 4 év vizsgáit valahol máshol?

2013. aug. 1. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Arra hogy a maradék tárgyakból levizsgázzál és után záróvizsga nincs mód. Annyi van, hogy ha jelentkezel most egy hasonló képzésre (előre jó alaposan tanulmányozd át a tantárgyi tematikákat a mostani szakon), akkor a 75%-ban azonos tárgyakat (azonos tantárgyi tematikájú) elfogadják kredit elismertetési kérelem keretében. Nem kell belőle vizsgázni, bejárni stb. Ezzel egy baj van csak, hogy úgy tudom korlátozva van az hogy egy adott szakon a tárgyak hány százalékát lehet így kreditelismeréssel elfogadtatni. (én 40/-ot egyszer olvastam)De ez is lehet hogy egyetemenként változik, és ahol én olvastam ez a szabály máshol meg más.

Ha megmondod milyen szakra hova jártál..és most kinézel magadnak valami hasonlót..akkor segítek neked ha gondolod. Ja és ha fizetős voltál 8 évvel ezelőtt akkor van 12 állami féléved, ha nem akkor összesen 4 maradt amit felhasználhatsz államin a többit fizetned kell.

2013. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha akkor nem diplomáztál le, akkor azóta a tanulmányaid sajnos már elévültek.-

A TVSZ-ben vannak ezek benne, hogy már x év után is pl. ha valaki folytatni akarja a félbemaradt tanulmányait, akkor elölről kell kezdenie a képzést.

2013. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De azt megteheted, amit az első írt, hogy felvételizel és ha bejutsz, akkor megpróbálod a tanegységeket (krediteket) beszámíttatni. Hogy ne kelljen teljesen elölről kezdeni megint az egészet.
2013. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat!
2013. aug. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!