Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor ingyenes egy egyetem/fői...

Mikor ingyenes egy egyetem/főiskola?

Figyelt kérdés
elnézést a kérdésért
2009. okt. 24. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen ingyenes sosem lesz: a könyvekért, jegyzetekért fizetned kell.

Egyébként akkor nem kell tandíjat (na jó, költségtérítést) fizetned, ha felvesznek államilag támogatott helyre - és nem is rúgnak ki onnan :-)

2009. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Röviden: soha.

Akkor lenne ingyenes a közoktatás, ha nem kellene fizetni a tankönyvekért, a kollégiumért vagy az utazásért, mivel ezek az iskolalátogatás feltételei.

Tehát mindig vannak kiadások.

Ha az állam szemszögéből vizsgáljuk a kérdést (bár feltételezem te nem így értetted), akkor ingyenes az oktatás, ha magánszemély vagy vállalkozás működteti és nem részesül állami támogatásban.

A lényeg, hogy valakinek mindig pénzbe kerül.

2009. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm

konkrétan a tandíjra gondoltam.Tudom hogy maga az oktatást az állam fizeti az adóból de én úgy értettem hogy nekem mibe kerül.Szóval ha jövőre leérettségizek és "államilag támogatott" felsőoktatást választok akkor nem kell tandíjat fizetnem csak az "egyéb költségeket",jól értem? És azok nagyjából mekkora összeget takarnak? pl.: könyvek,stb...

köszönöm mindenkinek aki válaszol(t).

2009. okt. 25. 20:28
 4/5 anonim válasza:

Hát a könyvek az egyetemen kifejezetten drágák.

Igazából szaktól is függenek a könyvek árai, gondolom egyértelmű, hogy az orvosin a legdrágábbak, akár több tízezer is lehet egy könyv. A könyvek átlagára 5000 fölött van, de függ az egyetemtől is, hogy kell-e könyvekre, jegyzetekre költeni.

Én most Szombathelyen tanulok, kötelező jelleggel (úgy értem, h elengedhetetlen a könyv) nem kértek semmiből, így most könyvet nem kellett vennem.

Pécsett viszont sok könyvet kértek, ott úgy oldottuk meg, hogy lefénymásoltattuk...Igaz előfordult, hogy így is több ezerbe került, de mégis töredéke volt a könyv bolti árának...

2009. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi,ez a fénymásolás jó ötlet :)
2009. okt. 29. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!