Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan egyetem, főiskola...

Van olyan egyetem, főiskola ahol nincs felvételi?

Figyelt kérdés
10 éve érettségiztem, akkor nem akartam tovább tanulni, így az érettségi eredményeim nem valami fényesek. Mostanra rájöttem, hogy fontos a diploma, van esélyem bejutni valahová?
2008. jún. 29. 06:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Több suli is van ahol van költségtérítéses forma. Oda nem kell felvételizni, csak beiratkozni, befizetni. Persze, érettségi oda is szükséges. :) De nincs felvételi meg pontszámítás. 200 000 Ft körül van egy félév.


Hasonló okok miatt, mint amit írtál, én is most "vén fejjel" tanulok. A Kodolányit választottam és a csoporttársaim mind 30 körüliek. :)

2008. jún. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, újra megírhatod a felvételi teszteket (emelt szintű érettségit) és minden magyar egyetemnek el kell fogadnia a szerzett pontszám duplázását, éppen ezért, hogy az egykori érettségi eredmény ne befolyásolja a későbbi továbbtanulási esélyeket.
2008. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha javitani szeretnél az érettségi eredményeden a kért tárgyakból,akkor ezt megteheted akár ősszel is. Igy már azt fogják beszámitani ha jövőre mész. Ha viszont nem akarsz rá tanulni,akkor tényleg csak a fizetős forma marad...
2008. jún. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!