Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvoslátogató szeretnék...

Orvoslátogató szeretnék lenni. Gimnáziumba járok. Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Minden egyetem érdekelne, általános orvosit kell végezni hozzá? vagy merre induljak el? Köszi előre is.
2013. aug. 13. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvosi vagy gyógyszerészeti.
2013. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyát két diplomával, ápolói és egészségtan oktatói diploma mellett dolgozik orvoslátogatóként.

Diploma 'kötelező', a kollégái között sok az orvos, gyógyszerész. Egyébként borzalmas munka, baromi jól fizet, de utálatos csinálni, születni kell hozzá, és csak végső elkeseredettségben azzá válni. Tulajdonképpen porszívó ügynök leszel, aki becsönget a házakba.

Rengeteg bunkó paraszt orvos van, rámenősnek kell lenned, tapadósnak, műveltnek, udvariasnak, de legfőképpen rámenősnek, el KELL adnod a gyógyszert, meg kell győznöd az orvost, hogy nézze, én vagyok az xy gyógyszer képviselője az yx gyógyszercégtől, és önnek ezt a gyógyszert kéne felírnia mindenkinek ha tetszett a cipőm. Tessék, itt egy toll és egy matrica a gyógyszerlogóval.

Baromi kínos érzés úgy bemenni az orvoshoz, hogy közben 20 TÉNYLEG beteg ember várja órák óta, hogy bemehessen, de te csak úgy bármikor bemehetsz. Az emberek csúnyán néznek rád, az orvosnak nem mindig van kedve veled jópofizni, ó, és minden orvost havonta kell látogatni. Csalni nem lehet, pecséteket kell gyűjteni egy lapra, ami minden hónapban más és más színű, szóval előre sem tudod bezsebelni a pecséteket.

Anya 8 év orvoslátogatósdi után visszament fél állásba tanárnak, mert nem bírta, hogy nem tesz semmit a társadalomért, hanem az a dolga, hogy mindennap csinos kosztümökben(farmer tilos, munkahelyi előírás) pofátlanul pazarolja a betegek és az orvosok idejét, manipulálja őket, rámenősödik, vagy gyakran csak vár és vár a rendelőben.

Ó, egyébként több éves tapasztalattal rendelkező orvoslátogatók sem találnak most munkát(például most az ő cégében is megüresedett egy hely, pontosan 118-an jelentkeztek), és megsúgom, hogy egy kiterjedt kapcsolatrendszer az egész, ha nem ismersz senkit, soha nem jutsz be.

2013. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gyógyszerészetet válaszd az egyetemen és ott tudsz majd szakosodni orvoslátogatónak
2013. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
dehogy kell utána szakosodni..:D az orvoslátogató kap gyógyszerismertetőt az aktuális gyógyszerekről, meg kell tanulnia, oszt cső.
2013. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. igen hallottam hideget meleget 3 ismerősöm is ebben dolgozik. Én megpróbálnám, ha nem megy még mindig csinálhatok mást :)
2013. aug. 17. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!