Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak...

Milyen szakmát válasszak másodiknak?

Figyelt kérdés
A főiskola után szeretnék még egy szakmát szerezni, lehetőleg olyat, ami jól is fizet és mondjuk egy 2 éves OKJ-s képzéssel vagy valamilyen tanfolyammal elvégezhető. Mellékesen nőnemű vagyok ;)
2008. júl. 3. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

ez engem is nagyon érdekelne,én is detto ebben a helyzeben vagyok,diploma mellé majd kéne szakma is..

állítólag egy jó fodrász,kozmetikus mindig kelendő-de nekem nincsen ezekhez elég kézügyességem...sajnos a jobb szakmák férfiaknak vannak kitalálva...-( (hegesztő,asztalos stb..)

2008. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én ezeket nézegettem legutóbb:

[link] //ezen belül:képzések,OKJ-s képzések/

-az előző válszoló-

2008. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Látszik hogy nem dolgoztatok életetekben. :) Férfiak közül ki fog elmenni egy diploma után hegesztőnek vagy asztalosnak?


Senki. A fizetés az nem minden. Az életminőségedet elsősorban a munka határozza meg, a szabadidőd, amiben a megkeresett pénzt költheted sokkal kevesebb.


Láttátok már egy hegesztő kezét? Szét van égve. Vagy egy asztalosét, akinek szétmarta a sok ragasztó, enyv, ráadásul még a tüdeje is kikészült?

2008. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel a problémával küzdök. Jogász vagyok sajnos, elhelyezkedni esélyem sem. Én most mérlegképes könyvelő tanf-t végzem el, ez hiányszakma is, meg huzalmam is van hozzá, engem ez érdekel.Előttem szólónak meg: látszik, hogy jó szakmája van, és semmi gondja nem volt a munkakereséssel. A tesóm asztalos, semmi baja se a tüdejének, se a kezének,a főiskolát hagyta ott emiatt, és már a második házát építi. Én soha soha nem fogok olyan jól keresni ezzel a szutyok jogi diplomámmal. Kérdezőnek üzenem, valami pénzügyi jellegű szakmát keress, vagy pl a masszőrök is jól keresnek, főleg ha kiszabadulnak külföldre.
2008. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A masszőrök akkor keresnek jól, ha csinálnak "Happy finish"-t!

:D

2008. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én hr-t tanulok, és szerintem az a legnagyobb probléma, hogy tanulnak az emberek egy szakmát, kilépnek az iskolából, nem kapnak rögtön állást az adott képesítéssel, és egyből elkezdenek másfelé kapálózni. Szerintem viszont az a célravezető, hogy ha valaki szerzett egy adott végzettséget, akkor valamilyen szinten ehhez kötődő 2. szakmát válasszon, ne legyen az, hogy pl. szerez egy felszolgálói végzettséget, aztán meg elmegy villanyszerelőnek. De ez csak egy példa. Hát az marha jól néz ki az önéletrajzon. Azt sugallja, hogy "na, ez se tudja, hogy mit akar az élettől, ezt nem vesszük fel erre az állásra".
2008. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Védőnő szakos vagyok és tetszik, semmi bajom vele, de a fizetés százezer körül van (és feljebb nem is nagyon megy), ami egy főiskolai végzettségért cserébe semmi, a portás többet kap a sulinkban... Ezért kellene valami, amit másodállásban űzhetnék. Fodrász, kozmetikus nekem nem jön be, amúgy sincs kézügyességem... És nem is nagyon ragaszkodom az egészségügyhöz...
2008. júl. 4. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor kár volt egyáltalán belekezdened az egészbe, tudhattad, hogy nem fogsz sokat keresni. Akkor meg mi értelme volt? Ezt soha nem fogom megérteni.
2008. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért mert tetszik a szakma! Épp ezért akarok mellé másodállást! Mert csinálni akarom, de megélni nem lehet belőle.
2008. júl. 5. 11:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nőként megengedheted magadnak, hogy védőnő lehess egy életre. Főleg ha igazán ezt szeretnéd csinálni. Biztosan férjhez mész meg ilyenek, akkor már nem fog számítani, hogy kevesebbet keresel.


Hidd el nem minden a pénz, az sokkal jobban számít, hogy szeretsz e mindennap bemenni a munkahelyre, vagy undorral kelsz ki az ágyból.


100 ezer forint kezdő diplomás bérnek nem olyan kevés. Ne az informatikusok kezdőbéréhez hasonlítsd magad.


És ha már védőnő vagy, miért választasz egy gyerekekkel kapcsolatos másik foglalkozást?

2008. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!