Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Pozsonyban kapom meg a Bc....

Timcsikeee100 kérdése:

Ha Pozsonyban kapom meg a Bc. Titulust, tehát az elso 3 évet itt végzem egyetemen, attól még a mesterképzést folytathatnám a Corvinus Egyetemen Budapesten?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 15:23
1 2
 1/15 anonim válasza:

Persze, bár a felvételi eljárás szempontjából kérdés, hogy magyar v. szlovák állampolgár vagy-e. :)

Csak nem az Ekonomická Univerzita-ra jársz? :D

2013. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De, igen, oda járok :D .......hát szlovák állampolgár vagyok, gondolom az hátrány, majd utána járok :)
2013. szept. 28. 14:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha magyar is vagy, könnyebb az ilyesmi. Amúgy a Corvinusban biztos vagy? Vannak jobb egyetemek Budapesten (is:))
2013. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem magyar állampolgár is.
2013. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

1. vagyok. Ugyanúgy tanulhatsz itt szlovák állampolgárként is, de a magyarországi hallgatói szerződést alá kell majd írnod.


A Corvinus jó suli, bár vannak máshol is jó gazdaságis mesterképzések (pl. a BME-n).


Egyébként milyen az Ekonomická Univerzita? :-D

A Csallóközből sokan járnak oda, úgy tudom. :-)

2013. szept. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem tudom miért a Corvinusra gondoltam, arról hallottam a legjobbakat, meg állítolag Európa szerte azt ismerik el legjobban, legnagyobb hírneve van úgy tudom:-) ....igen, sokan járnak ide Csallókozbol meg így Dél-Szlovákiából, sok magyar van itt, bár az én szakomon nem annyira....igényes suli, sokat kell tanulni, állandóan készulni, nem rossz, de szeretnék 3. után Magyarba menni:-)
2013. szept. 29. 12:55
 7/15 anonim válasza:

Jó ezt hallani, hogy Magyarországra jönnél, már csak azért is, mert sok szlovákiai magyar jobbnak látja, ha inkább "szlovák" lesz, mert azzal könnyebb ott érvényesülni.

A pozsonyi egyetemen van amúgy mesterképzés?

2013. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát én semmiképpen nem akarok "elszlovákosodni", 3 évet itt végzem, de attól még mi magyarok ugyanúgy osszetartunk:-) .......persze, természetesen van mesterképzés, meg doktorandusz képzés is, de én szerintem Budapesten folytatom inkább tovább a tanulmányaimat:-) .....szerintetek melyik a legjobban elismert kozgazdasági egyetemen Pesten??
2013. szept. 29. 19:26
 9/15 anonim ***** válasza:

Elismertnek elismert, de az (amúgy szerintem kétes körülmények között született, de ez most mellékes) ismert néven kívül nem sok jót lehet róla mondani. Tény és való ha ott végzel később sok pénzt kereshetsz, de vannak más elismert sulik is. Eleve, ahol mesterszakokat el tudnak indítani, annyira nem lehet rossz hely. Ha mondjuk Budapestre szűkítjük a kört, ott van a BME, ami tele van jó tanárokkal és tényleg színvonalas suli. Neked kell persze döntened, de azért kis plusz infó sosem árt, ajánlom egyébként az egyetemkritikus blogokat, pl a Corvinullt, és sok mindent onnan tudtam meg. A helyedben amúgy egy-két órára mindenütt benéznék, nyíltnaptól függetlenül, még ismerős se nagyon kell hozzá hogy beülj egy 120 fős előadásona hátsó sorba :)

Az állampolgárság meg valóban max adminisztratív szempontból számíthat.

2013. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ja jo, csak azt hittem hátrányban vagyok amiatt, hogy nem magyar állampolgár vagyok, esetleg emiatt nehezebben kerulnék be vagy ilyesmi .....

....hát igen, még nem tudom melyiket fogom választani, amiatt is gondolkoztam Corvinuson mert ott láttam, van lehetoség nemzetkozi diploma megszerzésére is, és én olyat szeretnék:-) de ez még elválik:-) nagyon vonz a pesti élet, azért Pest az elso számú "célpont" nálam:)

2013. szept. 30. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!