Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Képi diagnosztikai és interven...

Képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens ( felsőfokúhoz. Nem alapképzéshez! ) képzéshez kell nyelvvizsgát letenni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, ha csak felsőfokú (okj) akkor kell nyelvvizsga?

Én eddig úgy tudtam hogy alapképzéshez és mesterihez kell teljesíteni


2013. szept. 27. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá nyelvvizsga.
2013. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyetemen belül van. Kettő és egy fél éves képzés.

Szegeden. Azért kérdeztem, mert van olyan oktatási intézmény ahol kell hozzá nyelvvizsga C alap és valahol meg sem említi.(?) Szóval elég zavaros....

Köszönöm a válaszod!

2013. szept. 27. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Ott van, hogy adott oktatási intézmény mit vár el...

Azt kell teljesíteni. Általában az OKJ-hoz nem várnak el nyelvvizsgát. Ha mégis ezt írja, akkor ő kérhet.

2013. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikori adatokat nézel?

Most ez a szak neve.

[link]

orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus [orvosdiagnosztikai laboratóriumi]

Régebben valóban egy 2,5 éves képzés volt, és a Képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens néven futott az SZTE-n volt ez a képzés. De ez megszűnt, illetve szabályozták hogy az okj végzettséget adó képzések maximum 2 évesek lehetnek.

Nyelvvizsga nem kell hozzá, és a régi fajta 2,5 éveshez sem kellett, hisz ez nem diplomát adó képzés.

Viszont ugyanezen a néven van rendes BSC képzés is, na ahhoz kell a középfokú nyelvvizsga.

2013. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen valóban rosszul írtam. Bocsánatot kérek, ha a régi szakképzést írtam le!

Igen a felvi.hu-n néztem és csak a Pécsi tudományegyetemen lehet tanulni.

2013. szept. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!