Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a Tervező mérnök feladata?...

Mi a Tervező mérnök feladata? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni , hogy mi is egy Tervező mérnök feladata . Mit csinál ? Csak külföldön lehet jó tervező mérnöki állast találni , vagy Magyarországon is vannak jó vállalatok amik ezeket keresnek ? Milyen nehéz kitanulni a szakmát ? Van-e Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében ( vagy a szomszédos megyékben ) olyan gimnázium ami ezt a tant oktatja ? Stabil a kereset ( bruttó:kereset ; netto: kereset ) ?

Számítógépen kell inkább dolgozni , vagy néha igénybe kell venni egy kis rajztudást , szerkesztést ??? Milyen tantárgyak szükségesek hozzá ??? Kell-e hozzá egyetemi diploma ? + Szeretném megtudni ,hogy mi a(z) te ( ti , ön , önök ) véleménye(d) , a Tervező mérnöki oktatásról , és magáról a munkáról .



#munka #Tervező Mérnök #Mérnöki oktatás #Vélemény a Mérnöki hivatásról #Mérnöki oktatással foglalkozó Gimnáziumok
2013. szept. 27. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom , kicsit sokat kérdezek , de elég sok kérdésem lenne . Amúgy ha valaki úgy gondolja , akkor javasolhat más pályát is . Csak kapcsolatos legyen , a Fizikával , Rajzzal , Matematikával mivel ezekben nagyon jó vagyok :) Köszi előre is a válaszokat
2013. szept. 27. 16:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egy gépész szakközépsulit ajánlanék, majd tovább mennék valamely felsőoktatási intézménybe gépészmérnöki szakra, ott pedig szakosodhatsz a tervezésre. Szerintem ez a legtutibb.
2013. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez , hogy tervező mérnök ez egy elég általános fogalom.

Villamosmérnök, gépészmérnök, építészmérnök, mérnök informatikus egyaránt végezhet tervezési feladatokat. És gondolom nem kell különösebben magyarázni , de ezek elég eltérő érdeklődést követelnek


Az összes mérnöki szak alapja a matematika és a fizika. Attól függően , hogy milyen mérnökről van szó , ezek eltérő terülteit használják.


Pl. gépészmérnök a fizikának a mechanika része (statika,szilárdságtan,áramlástan,kinematika,dinamika stb.) a fontos egy villamosmérnöknek meg az elektromosságtan A-tól Z-ig.


Ha már most tudod h milyen mérnök szeretnél lenni , akkor vannak gépészeti , villamosipari , építészeti stb. szakközepek , ezek közül válassz vmi jó erőset , vagy egy matek és/vagy fizika tagozatos gimit. Én BAZ megyei vagyok , egy erős villamosipari szakközépbe jártam , most mégis gépészmérnökin vagyok. Ez talán vkinek furcsa lehet , de ami igazán fontos az a műszaki szemlélet , ami 5 év alatt szépen lassan kialakult , az ide és éppúgy kell !


Rajzolni manapság minden cégnél géppel rajzolnak , de természetesen papíron is kell tudni rajzolni , mert jól néznénk ki , ha a szaki eléd tenne papíron egy vázlatot és nem tudnád értelmezni.


Diploma kell hozzá , mérnököket egyetemeken képeznek. Egyébként a szakirányválasztás azt hiszen olyan 5. félév körül van általában , tehát , addig el lehet dönteni , hogy mivel akarsz konkrétabban foglalkozni. Ha nem tervezel lehetsz pl. üzemmérnök , minőségbiztosítási mérnök , logisztikával is foglalkozhatsz meg még sok mindennel , szóval nem minden mérnök tervez , bár általában a tervezők keresnek a legjobban.


20f

2013. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm , mind a két választ , el sem hiszitek mennyit segíttetek ezek a válaszok nekem . Nagyon hálás vagyok és igyekszem dönteni a javasoltak közül . Tényleg köcce .
2013. szept. 29. 08:10
 5/6 anonim válasza:

Gépész: mechanika, (mind a 3 halmaz állapot) kivesézése, minimális elektromosság pld ha ponthegesztő célgépet tervez akkor tudja miről van szó;


Villamosmérnök: villamosságtan A-tol Z-ig, igazából egy mocskosul legózható tudományág, én konkrétan ott tartok, hogy elektronikai technikusként kezdtem, utána erősáramra mentem, röhögve megcsináltam az erősáramot utána, felvételi nem sikerült ezért most matekra járok valakihez, akkor ebből adódik, hogy matekot lazán bele tudom illeszteni az egész tananyagba, tanáromnak mindig mondom: jé ezt itt vettük, ezt meg ott... (pld sin cosin; Pitagorasz csak hogy egyszerűbbeket mondjak) most mechanika könyvet keresgéltem, hogy azért legyen fogalmam (papíron nem értek hozzá de na ha olyan helyre kerülök legyen róla fogalmam, még ha nem is azzal akarok foglalkozni) akkor programozni akartam elkezdeni, avr c-ben ami érdekel, ezt tartom komoly versenyzőnek bár a pic-el annyival előrébb lennék, hogy ott van magyar support.

forrasztás technikáról beszélünk akkor valaki azt überelje, hogy a pillanat pákával kikapja az smd 4 oldalas ic-t, vagy hőlégfúvóval a bga ic-t

plc-be merem állítani, hogy országos szinten top 50-be benne vagyok.

mellesleg csak ezt úgy mondom magamról, hogy Pesten a 2. legjobb gyengeáramú sulijába tanultam és úgy szintén a 2. legjobb erősáramos suli volt akkor. Mind a két technikusi-t 4-essel végeztem!


mechatronika gyakorlatilag a gépészet, villamosság és a számítástechnika keveréke,

igazából itt sok mindent kikapnak konkrétan "gyártósorra" kell itt gondolni, robotkar, pneumatika, hidraulika, motorok, plc-s vezérlések, ilyenekre kell gondolni.


Vegyészetbe és egyéb más tudományos irányzatba nem vagyok otthon, erről nem tudok mit mondani.


fizetési igényem egyébként 140 nettóba (akár cafeteriával is) plusz bejárást fizessék (pestmegyébe lakok, havi 20 ezer és adóból leíratható!)

sokan sokallják ezt az összeget, nagyon kevés cég hajlandó velem szóba állni...


egyébként "divatos" szidni a villamos és a gépésznek egymást pld kedvenc mondatom amit eddig hallottam és a legdurvább: "f@&&#opó gyépész"


tudnék még mesélni, nincs sok tapasztalatom, van amit csak hallottam és "bekövetkezett" fura volt megtapasztalni...

Mérnök tanár akarok egyébként lenni, ez a végső cél.

van egy példaképem, hát igazából tervezni nem akarok mint ő, viszont csak menyugatásként, hogy 800-as nettó+200-as cafeteriája volt neki... na ennyit erről.

(villamosmérnök;híradástechnikai; aktív kamarai tag, erősáramos különbözetije van)

na sok szerencsét, előbb azt döntsd el, hogy mi érdekel, utána szakosodj.

2015. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
4 év eltelt, mi lett a döntés? :-)
2017. okt. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!