Aki otthon van a mostani főiskolai felvételi rendszerben, segítene?

Figyelt kérdés

10 éve érettségiztem, és kezdtem el a fősulit, így abszolút nem vagyok otthon ebben a mai rendszerben.

Szeretném megnézni, hogy egy adott intézményben indul e februárban keresztféléves képzés, ezt hol tehetem meg?

A felvi.hu-n megtaláltam a képzést, de ilyen infót nem találtam, a suli honlapján sem.

A másik, hogy van nyelvvizsgám, okj-s szakom, már egy diplomám, ezt hol nézhetem meg, hogy mennyi plusz pontot jelentenének a felvételi esetében?


2013. okt. 6. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A www.felvi.hu-n minden fent van
2013. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Keresztféléves képzések meghirdetése 2013. okt. 15-én. Csak ekko és nem előbb teszik közzé a felvin, addig csak az előző felvételi eljárásban meghirdetett szakokat látod. Nov 15. a jelentkezés beadásának a határideje. (ne a suli honlapján tájékozódj a felvin sokkal egyszerűbb és tényleg a valós dolgok vannak fent a megfelelő időben, az egyetemek honlapjai néhol évekkel el vannak maradva, szóval nem ajánlom)

2. Nem mindegy hogy alap vagy mester képzésre jelentkezel, mert teljesen más a pontszámítás.(alap képzésben 400+100többletpont=max 500 pontos lehet, mesterképzésben 100 pont a maximum.

3. alap képzésnél: nyelvvizsgáért 28 pont jár ha középfokú (bármelyik államilag elismertért ennyi jár)40 pont ha felsőfokú. OKJ 54 vagy okj 55 kezdetű szakmáért jár 24 többlet pont, abban az esetben ha szakirányba tanulsz tovább. Diplomáért nem jár többlet pont ha alapképzésre jelentkezel, bár idén bejött egy olyan lehetőség ha valaki megfelelő hasonló alapképzésre jelentkezik mint amiből a diplomája van, akkor számolhatják a pontot diploma minősítése alapján is, és nem az érettségi alapján. (de ez csak akkor igaz mondjuk ha igazgatásszervezőn diplomáztál, és mondjuk egy munkaügyi és tb igazgatási alapszakot is el szeretnéd végezni, szóval elég korlátozott ennek a számításnak a lehetősége)

4. mesterképzésnél: itt az intézmények maguk határozzák meg, hogy számolják a pontokat, a jogszabály csak annyit mond, hogy max 100 pont, és hátrányos helyzetért mindenféleképpen jár többletpont..max 10 min 1. Ez beszámolandó a 100 pontba. Van olyan mesterszak ahova felvételizni kell, vagy ahol csak a beadott alapdiplomádra kapsz egy pontszámot, van ahol az indexedet is kérik és arra kapsz pontot szóval itt semmi sem egységes. Ja nyelvvizsgára általában adnak többlet pontot itt is, de ezt is az intézmény határozza mag, hogy melyikért és mennyit. Általában olyan 5 pontot szoktak..de van ahol csak felsőfokúért adnak szóval ezt a kiválasztott szak és intézmény esetében meg kel nézni, előre nem lehet tudni.

2013. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Már nov. 15-éig jelentkezni kell a februári félévre?? Huhh...
2013. okt. 6. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!