Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a nanotechnológia érdekel...

Ha a nanotechnológia érdekel hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Ha a nanotechnológia, nanorobotika, és a nanotechnológia biotechnológiai, orvosi alkalmazása érdekel melyik szakot ajánljátok és melyik egyetemen? Én az Óbudai Egyetemen láttam, hogy a mechatronika szakon két féléven át is kötelező tárgy a nanotechnológia és vannak egyéb választható tárgyak is e témakörben, a Pázmány molekuláris bionika szakja pedig szintén témába vághat. Mit gondoltok?

2013. okt. 7. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

En a BME-vel kapcsolatan tudok infokkal szolgalni. Azert szerintem az a nanotechnologiai oktatas/kutatas csucsa Magyarorszagon. Ott eleg sok kar/tanszek van kapcsolatban nanotechnologiaval, pl.

-Gepesz kar:

GPK Polimertechnika Tanszék

GPK Anyagtudomány és Technológia Tanszék

- Termeszettudomanyi kar

TTK Fizika Tanszék

TTK Atomfizika Tanszék

- Vegyesz:

VBK Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék

VBK Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszék

- Villamosmernoki kar:

VIK Elektronikai Technológia Tanszék

( [link]


[link]


Ami esetleg meg erdekelhet, ha konkretan az orvosi alkalmazas erdekel teged:

[link]

2013. okt. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

(A BMEs válaszoló kommentjeben egy csomo szaknal nem vilagos nekem, mi köze a nanotechnologiahoz.)

Szegeden is van 'bionika', lasd pl a GYKn is.

Esetleg keressél embereket, kutatocsoportokat szamodra érdekes témákban(google "site:bme.hu", az oldalak tipikusan angol nyelvüek), es nezd meg, milyen diakok mennek oda diplomamunka/TDK-ra tipikusan.(Általaban nem csak egy iranybol jönnek, ez nem fekete-fehér).


Tipikusan, ha irsz egy kutatonak, h érdekel a területe, milyen szakra menjél hozzá, örülni fog, és válaszol - de tény, hogy az emailidö a kutatoknal szük keresztmetszet (röviden, lenyegretöröen erdemes)


Nekem a pazmany ITK nem tunt rossznak, de csak jobinterviewra mentem oda, elötte meg a GYKn kerestem napokig (ui. nem vagyok vallásos és pánikoltam:). Azt szurtem le, a hangulat nagyon normalis lehet ott, egyaltalan nem tömegegyetem. Menj el az érdekes helyre, dumalj emberekkel, akar ulj be elöadásokra.


Kutatásban abban lehet mérni a sikerességet, hogy mennyit és milyen journal-okban publikál valaki (kutatócsoport, docens, professzor). Ezt normalisan jol latni a neten, de nehez kivülállóként megitelni, a Journal Impact Factora ad támpontot(de nem pontos), raadasul a pazmanynal rohadt nehezen talaltam meg ezt az infot.

(Mellesleg en megegettem magam, mert olyanhoz mentem dolgozni, akinek szuper publ. listája volt, de munkamániás és picit nem normális:)


Meg annyit, hogy azért mire befefezed, lehet h nem a nanotech fog érdekelni, hanem a pl. a bioinformatika... Nekem, ugy tünik, inkább az (emberi+szakmai) minöség számit mint hogy egész pontosan mit is csinálnak. Meg nem tudom van-e már nanotech-ipar MOn ?

2013. okt. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem egész konkrétan az ember-gép interfészek, robotika, nanobotok stb ilyenek érdekeltek, mikor a Pázmány bionikára jöttem. Azóta viszont 10x több minden. Pedig még csak másodéves vagyok :) Ha orvosi alkalmazás kelleni fog, akkor mindenképp valami ilyesmire gyere, mert itt sokmindent tanítanak erről is. BsC-n főleg az alapokat, de egy idő után belátja úgy is az ember, hogy komoly matek, fizika, biofizika és kémia nélkül teljesen esélytelen, hogy valaha ilyenekkel foglalkozz. Nem lehet csak úgy leülni és nanobotokat építeni :) Itt az alapokat nagyon jól megadják, MsC-n meg lehet folytatni, akár máshol is. Mikrofluidika meg különösen érdekes, és elég kiforrott ez a rész itt. Főleg a biochipeknél lényeges, mert az mikrovilágban lévő áramlási törvényeket kihasználva lehet lényegében nagyon egyszerű felépítésű, akár áramforrás nélküli egységeket fejleszteni... de van még sok nagyon érdekes dolog :)
2013. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és a hangulat, a környezet nekem nagyon szimpatikus. Nem igazán cserélném el egy BME-re vagy ELTE-re. Pedig én sem vagyok vallásos... hátrányom sosem volt belőle.
2013. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másodéves? Évfolyamtárs! Ki vagy? XD
2013. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!