Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 14 éves vagyok. Lány és 8....

14 éves vagyok. Lány és 8. osztályos. Gőzöm sincs hogy hova menjek továbbtanulni.4.8 volt a 7. év végi átlagom. Szóval jó tanuló. De nem tudom hogy mi érdekel. Pl kémia vagy angol amit el tudok képzelni. Ebből a kettőből milyen szakmák vannak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
hol laksz?:D ha szegeden akkor a radnóti miklós gimnázium spec kémia szakát tudnám ajánlani:D (bár kevés az esélye h pont szegedi vagy) na mindegy.lehetsz pl gyógyszerész,a gyógyszerészek iszonyat jól keresnek.és az angol? Manapság minden álláshoz kell nyelvvizsga szóval az angolból károd nem lehet:D vagy lehetnél kémia/angol szakos tanár:) mire kikerülsz addigra a tanárok már elég jól fognak keresni!!:D igazából ha gimnáziumba mész aztán lehetsz akármi..csak tanuld azokat a tantárgyakat amik érdekelnek .(ui:én is nyolcadikos vagyok és nekem is ez a 2 tantárgy a kedvencem:D de én angolra szeretnék tovább menni!!)
2013. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Úgy tudunk jó sulikat mondani ahova felvennének.


Szoktak nyelvi szakok ill. term tud.os szakok is lenni különböző gimikben/szakközepekben.


Szoktak olyat csinálni, hogy szakközépiskola kémia szak és vegyész a kimenetel...


Angollal nem nagyon fogsz elhelyezkedni ezt gimikbe szoktak indítani emelt óra számban. Itt általában annyira képes az ember, hogy a gimis évek alatt megcsinálja a nyelvvizsgát. De ez se mindenkinek. Több nyelvis ismerősömtől hallotam /akik pl:. tavaly végeztek meg előtte/, hogy voltak 30-an és kb. a 1/3 a tudta megcsinálni.

És ne aggódj, hogy nem tudod mit akarsz sokan 20on évesen se tudják.

2013. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
székesfehérváron lakom :D
2013. dec. 1. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!