Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A lányom most nyolcadikos....

A lányom most nyolcadikos. Nagyon szeretne gyerekekkel foglalkozni /óvónő, védőnő, vagy bölcsödében/ szeretne dolgozni. Milyen iskolába jelentkezzünk, ahonnan tovább tud tanulni a fent leírtaknak? Sima gimnáziumot nem szeretnénk.

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
tök m1 úgyis egyetemen okj-n fogja megtanulni ami ehhez kell...
2013. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Miért nem akartok sima gimnáziumot? Annak lenne a legtöbb értelme. Ha valamilyen szakközepet választotok, rengeteg felesleges tárgya lesz, amiket soha életében nem fog tudni alkalmazni, mert nem olyan irányba megy tovább. Ahhoz, hogy ilyen végzettsége legyen, egyetemet kell majd elvégeznie, ahhoz a legjobb egy "sima gimnázium", mert minden tárgyból tud jó érettségit csinálni, van lehetősége nyelvvizsgára stb. És ha időközben meggondolja magát, mert valami még jobban megtetszik neki (előfordulhat), akkor sem kell bánkódnia, mert mivel nem volt valamilyen tagozaton, még bármilyen tantárgyból érettségizhet és mehet vele tovább.


Egy egyetemista lány.

2013. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
ugyanezt írtam de le lettem pontozva kösz szépen...
2013. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen középiskola szerintem nem nagyon van.Szakközépiskola nem érdemes,az előttem válaszoló leírta miért.Viszont!

Mehetne két tan nyelvű középiskolába.Az olyan iskola ahol angolul is és magyarul is tanítanak.és emelt óraszámba tanítják az idegen nyelvet.Szerintem ez lenne a legjobb.Ha ezt elvégzi akkor lesz érettségije és letesz egy nyelvvizsgát.Az is nagyon sokat ér.Itt vannak jó iskolák:


Szent Benedek Két Tanítási Nyelvű Gimnázium(két tannyelvű)

Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium Két Tannyelvű Gimnázium

Kölcsey Ferenc Gimnázium (két tannyelvű)

Szent László Gimnázium (két tannyelvű)

Vannak olyan sulik is ami 5 évfolyamos.A 0.évben azt hiszem főképp idegennyelvvel foglalkoznak.

Remélem segítettem.Ha van kérdésetek nyugodtan írjatok privátba.(;

Egy lány

2013. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: kéttannyelvű nélkül is simán le lehet tenni nyelvvizsgát, én sima gimnáziumba jártam, nem volt kéttannyelvű és nulladik év sem volt, mégis volt három olyan osztálytársam, aki nyelvi OKTV-t nyert, és két nyelvvizsgám volt, mire leérettségiztem.
2013. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
tök mind1 milyen középsuliba megy, a lényeg úgyis majd az hogy meglegyen az érettségije, lehetőleg jó eredménnyel hogy esélye legyen bejutni a felsőoktatásba. Én egy teljesen más jellegű szakon szakközépbe jártam, ott döntöttem el hogy védőnő leszek, így végül utolsó évben úgy döntöttem hogy talán jó pont lesz ha biológiából érettségizek. (Bár ez sem volt alapfeltétel) Jelentkeztem egészségügyi főiskolára, és védőnő lettem azóta. :) Szóval a lényeg az érettségi ! :)
2013. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon sokan tévednek. Ahhoz, hogy például bölcsődei gondozónő legyen, nem kell egyetem..
2013. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!