Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségi...

Emelt történelem érettségi vagy emelt magyar? Melyik a könnyebb, és melyiket érdemesebb választanom vagy esetleg mindkettőt?

Figyelt kérdés

Szóval el is magyaráznám miről van szó... jelenleg 11.-es vagyok, és mindenféleképpen jogi karra szeretnék menni azt tudom, hogy ez a két felvételi tantárgy ( de annyiban pedig hátrányt szenvedek, hogy a történelem tanárom az szar). És gondolkozok, hogy a két tárgy közül melyiket válasszam tudom, hogy úgy lenne érdemesebb, hogy mindkettőből emelt érettségit csinálok. Nagyon szeretem két tárgyat, de törit szívsebben olvasgatom és az egész jog arra épül, a magyart egy idő után megunom...:(, de azt hozzá teszem, hogy nagyon szeretek verseket, novellákat elemezni, de ettől félek, nem tudom miért, hogy megérné emelteznem.

Fakt órám csak 12.-be lesz mindkét tárgyból és ez már biztos, ez baj? (szorgalmasan mindig tanulgatom a két tárgyat pont e miatt).

A baj az, hogy nem tudok dönteni, hogy melyiket csináljam emelten , vagy esetleg mindkettőt a töri az jó, de a tanár rossz, mert olyan idétlen dolgokat kér számon, meg úgy osztályozz minket , hogy házdolgozatokat ad fel, amit internetről ki lehet szépen írni , olyan személyeknek ezáltal is potya ötösöket ad, akinek halvány lilia gőze sincs a töriről, tehát csak magamra tudok számolni, és a tudásomra ő rá biztos, hogy nem és márpedig a jog a törire épül.

A magyar tanárom, viszont nagyon jó és normálisan le adja az anyagot, és értelemszerűen elmagyarázza az anyagot ő tudom, hogy feltudna készíteni normálisan emeltre. Tehát ezek alapján nektek mi a véleményetek, vállaljam be mindkettőt, az olyan személyek akik voltak már hasonló helyzetben azaz már ezen átestek, és le érettségiztek elmondanák, hogy-hogy megy a szóbeli és a tapasztalaitokat megosztanátok velem?


2013. nov. 12. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az emelt törit csinálnám meg. Nekem is hasonló gondjaim voltak, imádtam a törit, de a tanárral szar volt a viszonyunk, semmit nem tanultunk tőle órákon, aztán dogákba olyanokat kérdezett tőlünk, amit még egy végzős egyetemista sem biztos, hogy tudna.

Én önerőből tettem le végül az emelt szintű történelmet ötösre, mindenféle segítség nélkül. Sok időm rá ment, de nem adtam fel, mert fontos volt nekem. A közép szintű törimre csak négyest kaptam jó pár évvel ezelőtt, tavaly emelten viszont ötös lettem és nem ilyen határ eset szerűen.

Az emelt magyarról én azt hallottam, hogy nagyon nehéz, meg sem próbálkoztam vele, rengeteg, rengeteg háttér tudást igényel, nagyon sok külön munka van vele.

Szóval ha a tananyagot nézzük és azt hogy melyik a könnyebb, akkor én azt mondanám, hogy a töri és ebből a tantárgyból simán fel tudsz készülni egyedül, csak interneten nézegess utána hogy mik a követelmények és azokat az anyagrészeket nagyon nézd át. Esetleg plusszban még vehetsz felkészítő könnyet, nézegesd meg és csináld meg az előző évi érettségiket és annyi.

Nekem úgy lett ötös az emelt törim, hogy nem jártam faktra, nem jártam külön tanárhoz, sem semmilyen szakköre, nem volt semmilyen segítségem. Egyszerűen csak neki ültem és elkezdtem tanulni.

2014. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!