Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 250 ponttal lehetséges 2014ben...

250 ponttal lehetséges 2014ben valamelyik főiskolára v egyetemre a bejutás?

Figyelt kérdés

mellözzettek a szidásoktol és egyéb dolgokkal, komyolyan gondolom!

ÉN környezetvédelem -szenyvíz -vízgazdálodás terén szeretnék tovabbtabulni, rájöttem h eljátszottam éveimet de komyolan gondolom a jövőmet nagyon érdekel a biologi területe is, a felvin beirom a jegyeim ill százalékaim de nem adja ki az összes választási lehetőségeket miért? estleg lefagyott a rendszer vagy valami van?

A FŐ KÉRDÉSSEM H 250PONTTAL LEHETSÉGES E A BEJUTAS (mert a jogszabályi minimum 260?jol mondom vagy ze mitjelent?

esetleg ha biológus szeretnék lenni de mindenre nyitot vagyok a felsoroltak terén hol lenne nagyobb esélyem tudnatok segiteni? kérlek?! mert nem értek mindent a felvin pedig már belerágodtam :|

KÖSZÖNÖM


2013. nov. 13. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért nem írja a felvi az összeset, mert most keresztfélévre van beállítva.
2013. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod:)
2013. nov. 13. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért nem hiszem, hogy olyan buta lennél, hogy ne tudnál 300 pontot összeszedni minimum. Minek mennél akkor felsőoktatásba?
2013. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hiszed vagy sem szégyen vagy sem de nem hinnem h hülye lennek mert átlagom 4es nemvagyok mindenből jo de hüylének sem érzem magam az meg h a tanulast nemvettem komyolan ezt már bánom .
2013. nov. 13. 20:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Érettségizz újra azokból a tantárgyakból, amiket beszámítanak az adott szakra. :)

Egyébként én úgy tudom, hogy 260-ra akarják emelni a minimum ponthatárt.

2013. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a helyesírást sem.
2013. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályi minimum azt jelenti, hogy azalatt sehová nem vesznek fel. Vili?

250 pedig kevesebb, mint 260. Tehát mi következik ebből?

Az, hogy NEM, nem lehet bejutni 250 ponttal.


Ha annyira tovább akarsz tanulni, akkor érettségizz újra. De előbb gyúrj rá a magyarra, mert vmi gyötrelmes a helyesírásod.

2013. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Egyetemre olyanok mennek akik már KÖZÉP iskola óta egy szakra készülnek, abban felkészültek és szeretnék magukat továbbképezni.

300 pontot közepes érettségivel + esetleg egy közepes emelttel össze lehet szedni, de ha fel is vesznek valószínűleg hatalmas hátránnyal indulsz majd, mivel egyetemen nem szarakodnak, rengeteget kellene tanulnod már a kezdetektől.

2013. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
260 pont a minimum az alapszaknál de választhatsz felsőoktatási szakképzést ott alacsonyabb a minimum, ott 220 pont.
2014. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! 260 pont a minimum!! ha 250 pontod van, azzal nem fogsz bekerülni! Érettségizz újra, nyelvvizsgázz, vagy menj egy 2 éves okj-s szakra, és ha utána jelentkezel egyetemre, adott szakhoz kapcsolódóan akkor arra is kapsz plusz pontot. Ne haragudj, de 250 pont nagyon kevés, ha be is jutnál, vagy lemorzsolódnál, vagy otthagynád, mert nem fogod bírni. Nem csak akarat kell, hanem szorgalom, kitartás és tanulás tanulás tanulás. Ahogy előttem is mondták, 300 pontot közepes érettségikkel mert 3-4-5-ös jegyekkel el lehet(ne) érni.

A biológus szakot említetted a kérdésedben, nekem egy ismerősöm jár oda, 460 ponttal jelentkezett még anno (2012-ben) a SZTE-re, a ponthatár akkor 240 volt. Még jót is "nevettünk" a dolgon, hogy milyen gyerekjáték lesz, biztos alacsony a mérce, könnyen elvégzi, lehet még egy másik szakot is fog mellette csinálni. Gondolhatod, hogy 460 ponttal!!! miket tudott, 2 tárgyból emeltezett (biosz, kémia) ötösre, a többi érettségije is színötös lett, a középiskolás jegyei és ötösök, nyelvvizsga stb. Végiggürizte a 4 évet egy igen erős gimiben.

Hát...nem bírta.! Otthagyta és most dolgozik jelenleg. Egyrészt olyan ember feletti anyagot kértek tőlük vissza amire még ő sem volt képes. Másrészt megutáltatták vele a szakot, pedig imádta a biológiát. Harmadrészt rájött hogy ezzel a szakkal úgysem ér el semmit, mert nem keresik, de ha még el is tudna vele helyezkedni, nem fizetik meg.

Persze ez egy enyéni "vélemény".

"nagyon érdekel a biologi területe is": az nem elég, hogy érdekel, tudod hogy mennyi mindenből áll a biológia? az ökológiától elkezdve, a patológia, a biológia és a kémia kapcsolata, biokémia stb. Ez nem középiskola ahol megnézünk pár sejtosztódást és a nemi szervek részeit, meg az állatok viselkedését. Ezen azért szerintem gondolkodj el!

Remélem segítettem valamit, és szerintem azért még 2x gondold át, hogy hova-miért akarsz jelentkezni, bírni fogod-e, meg van-e az a szorgalom,kitartás, érdeklődés az adott téma iránt. És nézz utána a dolgoknak, hogy a szakon belül, miről is van szó pontosan!

2014. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!