Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyolcadikos vagyok és csillagá...

Nyolcadikos vagyok és csillagászati téren szeretnék továbbtanulni. Van lehetőségem csillagászattal foglalkozó gimnáziumba jelentkezni?

Figyelt kérdés
Már rengeteget nézegettem csillagászattal kapcsolatosan továbbtanulási lehetőségeket, de csak egyetemeket találtam márpedig én még csak gimnáziumot szeretnék megjelölni. Ha csillagász szeretnék lenni, akkor már kifejezetten ilyen gimnáziummal kell kezdeni vagy az érettségi után lehet csak ilyen szakra lépni? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. nov. 15. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Még az érettségi után sem lehet rögtön csillagászatot tanulni, mert azok mesterképzések, ha jól tudom. Olyan gimibe menj, ahol erős a természettudományos képzés (matek, fizika).
2013. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ahhoz, hogy konkretan a csillagasztrol tanulj, meg igen sulyos alapokat kell szerezned a matematika es a fizika teruleten. Nem hiszem, hogy letezik ilyen gimi, de pl. a Konyves Kalman Gimnaziumnak van egy eleg jo minosegu csillagvizsgaloja. (hatalmas, kulon kupola van neki az epuletben) Szoktak rendezni csillag nezos ejszakat is, es van real szakos osztaly. :)
2013. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hova valósi vagy?
2013. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erre nincs gimnáziumi osztály. Érdemes matekot, fizikát, földrajzot és kémiát tanulnod. Érettségi után pedig két lehetőséged van. Pesten az ELTE alapföldrajz vagy alapfizika szaka. Utána fel tudod venni a csillagász mesterképzést. Úgy tudom erre Szegeden is van lehetőséged.
2013. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!