Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen érdemes...

Melyik egyetemen érdemes szabad bölcsészetet tanulni? Sehol tudom. De hol a legjobb az oktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom SÜLT KRUMPLIT FOGOK SÜTNI, ÉS A DIPLOMÁMMAL PORT TÖRÖLNI... Van akinek ez kell. Nekem is. :)

Ha a szabadb.re gondolok alapból az ELTE van előttem,de nagyon sok rosszat hallottam arról az egyetemről, viszont nem tudom, hogy mit választhatnék helyette ha ilyen téren akarok továbbtanulni.



2013. nov. 20. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-n van a legtöbb szakirány, szerintem már csak amiatt is érdemes oda jelentkezni. Én is ELTE-s vagyok, de nekem nincs bajom vele. Sőt. :D
2013. nov. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még van a PPKE, ami jó
2013. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vidéken pedig Debrecen, Szeged (SZTE),

Pécs-

2013. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megtudnátok indokolni, hogy melyiket miért válasszam?

2013. nov. 21. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
És miért nincsen érdeklődési köröd, vagy ha van, miért nem választasz aszerint szakot, és miért inkább egy általános szakot választasz? Mármint az én meglátásom szerint ha valami nem keresett, és nagy esély van rá, hogy sültkrumplit fogsz sütni, attól még ha érdekel, akkor arra érdemes menni, de ez a szak semmibe sem megy bele, legfeljebb csak a szakirányok, de ha azt kérdezed, hol, akkor ezek alapján nem egy-egy szakirány keltette fel az érdeklődésedet, hanem egyszerűen csak nem tudod mit akarsz, de kell egy diploma. Na így tényleg ne menj egyetemre, inkább süss előtte sült krumplit, aztán pár év múlva meglátod.
2013. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként Veszprémet ajánlom (ha jól tudom van ilyen szak), ott legalább nem szeparáltak a karok épületileg, így ha megjön az eszed, átmész egy olyan szakra, ami érdekel.
2013. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Én azt mondom, hogy semmiképp ne menj egy ilyen szakkal vidékre, maximum a fővárosban tanulj bölcsészetet. Még a megyeszékhelyeken sem nagyon vannak újságok, rádiók vagy egyéb kommunikációs helyek, minden ilyenek a központja a fővárosban van, szóval szinte csak ott lehet ilyennel elhelyezkedni.


Én debreceni vagyok, nagyon sok ismerősöm végzett kommunikáción, most azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek vele.


Bár hozzá teszem, én sem kezdenék bele egy olyan szakba, amivel tudom, hogy kb. esélye sincs elhelyezkedni. Mert szép az ifjúi lelkesedés, csak te is leszel egyszer annyi idús, hogy szeretnél már összeköltözni a pároddal, szeretnél lakást és saját családot - gyári munkából ez nem túl megoldható.

2013. nov. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

20.51 : Honnan gondolod, hogy nincs érdeklődési köröm. Nem lehet, hogy ezek azok? Számomra a kultúra és a művészetek.Jaj istenem, hogy nem egy olyan szakot választok, ahol rögtön csak egyféle irányba mehetsz, hanem egy olyat, aminél többféle (szerintem nagyon érdekes) tantárgyból lehet majd választani. Szerintem ez fúl praktikus. És ha jól válogatjuk össze, vagy van lehetősége az embernek a későbbiekben elhelyezkedni (mert van) akkor tud munkát találni.

08.47 : Pont a debrecenin gondolkodtam, ugyhogy nagyon köszönöm a hozzászólásod, sokat segített :) Szerintem maradok Pesten.

2013. nov. 23. 09:16
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Számomra a kultúra és a művészetek."


És milyen kultúra, milyen művészetek? Mert így ez nagyon tág fogalom. Vannak erre különféle bölcsész és művészeti szakok, amelyek még önmagukban is iszonyatosan tág területeket fednek le. Aki a szabad bölcsészetet választja és nem egy szakiránya miatt, az még nem döntötte el, mi is érdekli.

2013. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha ez segít, eddig az ELTÉN néztem utána. Szerkesztői ismeretek minort választanék és kommunikáció szakirányt. De ettől még nem akarok csak egyfélét tanulni, miért is tenném, ha van lehetőségem egy olyanra ami rengeteg dologba ad betekintést? kiskorom óta vonzanak a vallások, az irodalom szerelmese vagyok. Szabadidőmben rohangászok múzeumtól színházig, mozizom (na jó melyik ember nem manapság)felolvasásokra járok, és néha egy-egy nyílt pszicho előadásra. Ja és aktívan sportolok és táncolok. Na mi a tökéletes szak nekem? Szerintem ez az. És nem amiatt, mert nem tudnék dönteni. Hanem mert itt minden van amiből választhatnék.
2013. nov. 25. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!