Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógián szeretnék...

Loveconverse kérdése:

Gyógypedagógián szeretnék tovább tanulni, és ha diszlexiás vagyok jelentkezhetek-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

#diszlexia #gyógypeadagógia
2013. nov. 27. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Kétlem. Hogyan segítenél a többi diszlexiáson?
2013. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelentkezhetsz,de értelme nincs. (Kivéve talán ha előbb kigyógyíttatod magad belőle. Tekintve hogy ez fizetős, nem próbáltam, tapasztalatom nincs a hatásosságáról.)

Sokkal nehezebb lenne elvégezni, mint aki nem diszlexiás, vagy kibuksz közben.

A leírás szerint diszlexiások műszaki és művészeti területeken teljesítenek jobban, mert ott a hátrányu(un)k épp előnyös.

2013. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már hogyne tudnál továbbtanulni gyógypedagógián!!! Diszlexiás vagy, nem hülye. Nem ugyanaz a kettő. Az előző válaszolók meg fogadjunk, hogy igazán azt sem tudják, eszik-e vagy isszák a diszlexiát.

Én diszlexiás és diszkalkuliás voltam és vagyok. Már van a hátam mögött egy diploma és egy okj-s képzés. Most pedig nekirugaszkodom a Gyógypedagógiának is. Ugyanúgy belőlem is lehet jó szakember és el tudom végezni, amit szeretnék. Csak a tanulási módszeremet kell kitapasztalnom, ennyi az egész.

Amúgy pedig sokan voltak a nagyok közül is diszlexiások: Einstein, Agatha Christie, Da Vinci... Sőt! Olyanról is hallottam, hogy diszlexiásként vkiből orvos lett! :)

2014. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én diszkalkuliás vagyok, most érettségizem, és gyógypedagógiára jelentkeztem. :) Bár kicsit félek, ha felvesznek, akkor nem leszek megfelelő erre a szakra, mivelhogy éppen a "tanulásban akadályozottak pedagógiája" szakirányt szeretném majd választani. Ez tűnik a legszimpatikusabbnak, és mivel nekem is van ilyen problémám, legalább tudok is valamit róla, meg érdekel is. :)
2014. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!