Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szakmához milyen...

Pszichológus szakmához milyen tantárgyakat tanuljak?

Figyelt kérdés
Biosz, nyelv, humán, matek?
2013. dec. 17. 12:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Biológia, matek, angol.
2013. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az angol helyett lehet más nyelv is?
2013. dec. 17. 13:38
 3/19 anonim ***** válasza:

Angolra szükséged lesz. Én most kezdtem az egyetemet, és eleve úgy állnak mindenkihez, hogy C1-es szinten beszéli az angolt. Adnak fel angol szakirodalmakat, amiket ugyanúgy meg kell tanulnod, mint a magyar nyelvűeket - és sokszor azért magyarul is alig érteni :D Úgyhogy azt mondom, ha nem tudsz elég jól angolul, akkor vagy ne kezdj bele a pszichológiába, vagy párhuzamosan a képzéssel fejleszd fel magad, mert enélkül nem boldogulsz.


Biosz is nagyon kell, sok a biológiás tárgy, és ha nem tanultad őket gimiben, ezerszer nehezebb itt boldogulni.


Matekra lényegében szinte semmi szükség, alapvető dolgokkal kell tisztában lenni, de ezeket biztosítja, hogy lerakod az érettségit. Jó esetben persze. Úgyhogy ezzel kapcsolatban vitatkoznék az első válaszolóval.. :)

2013. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 dftgsgvghgev ***** válasza:

Első körben azt, ami benne van a felvételi követelményekben.


A többi attól függ, mihez akarsz kezdeni a diplomáddal. Hasznos mind a történelem, mind az irodalom. Előbbi azért, mert jobb esetben megtanulsz bonyolult és összetett folyamatokat átlátni, kiemelni a sok közül a fontosabb eseményeket, és azok hatásait, ok-okozati kapcsolatokat megérteni. Amikor leül eléd az első paciensed, garantálom, hogy erre a képességre nagy szükséged lesz.

Az irodalom azért jó, mert egy-egy irodalmi műben benne van a szerző gondolkodása, véleménye, a tudattalanjának egy kis része is (pl. József Attila). Az irodalmi műveket elemezni lehet aszerint is, hogy milyen hatást tesznek rád. Milyen szimbólumok, hangulati elemek vannak bennük. Mit akar egyáltalán közölni, elérni a szerző? Ez azért fontos, mert a logika az emberi működésnek csak kis része. A beteg megértésében nem támaszkodhatsz csakis a logikádra. Érzelmek, hangulatok, benyomás, szimbólumok, a sajátod és a szerzőé is, ez mind értékes támpont, ha gyógyítani akarsz. Persze, ennek leginkább csak az utolsó 1-2 évben és a munkában látod majd igazán hasznát (főleg, ha olyan terápiás iskolában tanulsz tovább, ami épít is ezekre az alkotásokra vagy a logikájukra, pl. művészetterápia, jungi analízis, pszichodráma, bármelyik stílusú álomértelmezés, stb.).


Angolra szükséged lesz, máskülönben alaposan korlátozódik annak a tudásnak a köre, amit megszerezhetsz később. A korszerű szakirodalom nagy része angol - vagyis nehéz lesz lediplomáznod nélküle. A végzéshez azonban túl lehet élni minimális angollal is, a diplomához pedig mindegy, melyik nyelvből van vizsgád. De miután a tudás igen fontos a szakmában, erősen javaslom, hogy jó legyen az angolod.

2013. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De az angol úgy kell, mint +1 nyelv vagy csak eszközként tekintenek rá? Mert úgy tűnik az USA-ban fogok egyetemre járni és ott az angol alap...
2013. dec. 19. 16:57
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, kérdező, megpróbálod máshogy megfogalmazni?
2013. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszomból sem érted? A pszichológiához konkrétan az angol nyelv kell, vagy anyanyelven kívül +1 nyelv? Mert az USA-ban nekem az angol nem fog +1 nyelvnek számítani.
2013. dec. 19. 19:37
 8/19 anonim ***** válasza:

Nyilván ha angolul tanulod a pszichológiát, nem fog idegen nyelvnek számítani. Ott kint ez nem számít idegen nyelvnek. Ahogy pl. itthon se számít a határon túli magyarnak, hogy ő tud magyarul - nyilván tud, hisz azon a nyelven zajlik a képzés. Úgyhogy itt neked vannak valamiféle értelmezési gondjaid, vagyis számomra ez egy evidens dolog.


Itthon az angol +1 nyelvnek számít. Miért ne számítana annak? Kint meg nem számít annak, mivel az ottaniaknak az az anyanyelve, és azon a nyelven folyik a képzés is.

2013. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Azért írtuk korábban többen is, hogy az angol kell, mert ha nem tudsz angolul, akkor még az itthoni képzésen sem boldogulsz, mivel angol könyveket is el kell olvasnod. Elvárás, bár kimondatlan. De ha kint akarsz tanulni, akkor eleve magától értetődő, hogy mindent angolul fogsz olvasni.
2013. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor +1 nyelv kell? Ami esetemben triviális, hogy nem az angol lesz, szerintem ti is félreértettetek engem vagy én fogalmaztam meg rosszul. És ha kell +1 nyelv, mondjuk a német, az középfokú szinten kell?
2013. dec. 19. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!